Vana nebo sprchový kout? Odvěké dilema, které má jednoduché řešení

0

Plánujete rekonstrukci koupelny a nemůžete se rozhodnout, zda preferujete sprchový kout nebo vanu? Obě varianty mají svá pro a proti. Sprchový kout vám zabere méně místa, ale budete ochuzeni o možnost dát si vanu. A naopak, pokud upřednostníte vanu, zabere vám půlku koupelny, v případě, že bydlíte v typickém panelákovém bytě.

Relax po celém dnu

Máte někdy dny, kdy byste si nejraději zalezli do horké vany a nedělali nic, jen leželi a relaxovali? Přesně pro takové dny je ideální mít v koupelně vanu. Pokud víte, že si budete dopřávat koupel třikrát a více do týdne, je to rozhodně investice, které nebudete litovat.

Bez bariér

Jestliže trpíte bolestmi kolenou a každou chvíli vám lupne v kříži, pořiďte si sprchový kout. Čím budete starší, tím bude sprchový kout praktičtější. Nebudete se bát, že vám uklouznou nohy a zraníte se. Další výhodou sprchového koutu je, že vám zabere málo místa – a můžete si koupit i takový, který má zabudované masážní trysky.

Spotřeba vody a údržba

I přesto, že při sprchování ve sprchovém koutu spotřebujete méně vody, nezapomínejte na to, že to platí pouze v případě, kdy v ní nestrávíte půl hodiny. Pokud budete ve vaně trávit většinu dní sprchováním, spotřeba vody bude stejná jako při rychlých sprchách ve sprchovém koutu. A co se údržby týče, péče o sprchu i vanu je podobná.

2 v 1

Pokud stále nemáte jasno v tom, zda si chcete pořídit raději „sprcháč“ nebo vanu a máte v koupelně hodně místa, kupte si vanu se zástěnou. Nemusíte se bát toho, že si vytopíte byt, když si budete napouštět vanu a zapomenete na to, neboť zástěna zadrží veškerou vodu. Jedná se o ideální kompromis i v případě, že se s partnerem nemůžete shodnout a na obě varianty nemáte místo.

Ať už si vyberete vanu nebo sprchový kout, popřípadě vanu se zástěnou, volte takové výrobky, které mají dlouho životnost a záruku kvality.

Zdroj foto: www.pixabay.com

 

Autor

Komentáře k článku