Mikádo – co si představit pod tímto typem oblíbeného účesu

2

Mikádo je již po mnoho let velmi oblíbeným účesem. Není vůbec divu, střih je totiž velmi variabilní a můžete si tak přizpůsobit účes zcela dle svých představ. Může být velmi ženský, elegantní ale i sportovní či divoký.

Historie mikáda

Základy tento účes získal ve dvacátých letech dvacátého století. Právě v té době si totiž ženy začaly stříhat vlasy do délky, která odhalovala ramena a šíji. V šedesátých letech se takovýto střih stal inspirací francouzskému kadeřníkovi, který vytvořil podobný účes herečce Nancy Kwanové. V dřívější době se mikádo nazývalo bob. Toto slovo má pravděpodobně původ z japonského slova s významem císař.

Jak mikádo vypadá?

Mnozí si pod mikádem představí pouze vlasy sestřižené na krátkou délku, naopak má však tento účes mnoho prostoru pro experimentování. Mikádo může být klasicky rovné, to se hodí pro každého, kdo touží po něčem klasickém. Tento účes však může být sestřihán také do zajímavého tvaru podkovy, kdy jsou vlasy vzadu výrazně kratší než ty vepředu. Díky tomu získá výsledný účes zajímavý vzhled. Podobné je také sestříhané mikádo. Netradiční je asymetrický střih, kdy je jedna strana vlasů delší než ta druhá.

Jak tento účes upravit?

Mikádo zdaleka není jen jedna délka vlasů. Můžete mít sestřih vlasů po bradu ale i po ramena. Pak už záleží jen na vás, jak dále chcete vlasy upravit. Můžete využít speciální vyfoukání, kdy vlasy získají objem a svěží vzhled. Nebo je naopak můžete vyžehlit a získat tak elegantní look. Možností jsou však i nedbalé vlnky či pořádné kudrny. Pokud chcete něco divočejšího, vyzkoušejte tupírování či krepování. Tato délka vlasů je velmi variabilní a můžete tak s vlasy dělat co se vám zlíbí.

Typ mikáda si můžete vybrat dle tvaru svého obličeje. Nejlépe vám poradí kadeřnice, která pozná, který střih bude ten nejlepší. Nebojte se experimentovat různými střihy jako je asymetrie, sestříhání či něco úplně jiného. Vlasy jsou skvělým prostředkem, jak můžete vyjádřit nejen svou ženskost.

Zdroj foto: pixabay.com

 

Autor

2 komentáře

Komentáře k článku