První máj – lásky čas

0

“Byl pozdní večer – první máj – večerní máj – byl lásky čas. Hrdliččin zval ku lásce hlas, kde borový zaváněl háj…”

Nám všem známý Máj od Karla Hynka Máchy pravděpodobně ovlivnil vznik tradičních oslav prvního máje, svátku lásky. Každý rok tak můžeme potkávat milence pod krásně růžovými rozkvetlými třešňovými stromy, kde si polibkem dokazují lásku. Jak to ale s oslavami prvního máje bude letos? Můžeme počítat s rozkvetlými třešněmi?

Letošní počasí je opravdu nepředvídatelné, a rozkvetlé třešně na 1. května tak nejsou vůbec jisté. Proto vám v tomto článku přinášíme tipy, jak se svou milovanou polovičkou první máj – svátek lásky – oslavit jinak!

Vyrazte do přírody!

Přestože s růžovými třešněmi nemůžeme letos stoprocentně počítat, na procházce přírodou můžete narazit na spousty jiných kvetoucích rostlin! Ty vám dohromady s ptačím zpěvem zajistí tu příjemnou jarní atmosféru, na kterou se všichni těšíme. Vyrazit můžete například do okolí Máchova jezera, kde se děj Máje odehrává.

Pokud vás už procházení se přírodou nebude bavit, můžete si udělat přestávku, na chvíli se zastavit a rozdělat piknik!

Ale co když bude pršet?

V případě nepříznivého počasí se můžete schovat do pěkných, útulných kaváren a oslavit první máj s šálkem dobré kávy v ruce. Zavítat můžete také do muzeí nebo galerií. Třeba se vám podaří narazit na nějakou rozkvetlou třešeň na plátně!

Další možností je vyrazit na film do kina nebo pokud rádi chodíte za kulturou, můžete se vydat na představení do divadla. Zůčastnit se také můžete nejrůznějších akcí, které se na den zamilovaných pořádají.

Originální dárky?

Nemáte čas na společné výlety, ale i tak byste chtěli první máj nějak oslavit? Sáhnout můžete po originálních dárcích. Popřemýšlejte, čím byste tak vaší drahé polovičce udělali radost.

Pokud si nevíte rady, kyticí nebo bonboniérou nikdy nic nezkazíte. Vašeho/vaší partnera/ku můžete potěšit i například s láskou připraveným jídlem.

Vybírat můžete ale i z mnohem originálnějších dárků, třeba triček pro páry s nejrůznějšími potisky. Vzhledem k letošnímu nepředvídatelnému počasí můžete rovnou sáhnout i po mikině pro páry, abyste byli stylově vybaveni na další možné mrazíky…

S třešněmi nebo bez, svátek lásky se dá slavit jakkoliv. Záleží totiž jen na nás, jak si den zpříjemníme. Představivosti se meze nekladou!

Zdroj fotografií: Dall-e 3

Autor

Komentáře k článku