Vstávají vám v neděli večer na hlavě vlasy hrůzou z představy příchodu nového týdne? Špatně se vám spí a jste rozladění již od rána? S pomoci nedělních rituálů pro vás pondělí již nebude noční můrou.

Připravte si maximum věcí dopředu

Aby pondělní rána probíhala v klidu a pohodě, připravte si co nejvíce věcí již v neděli. Než ulehnete do postele, připravte si oblečení, do krabiček si naservírujte jídlo a třeba si i nachystejte suroviny na přípravu pondělní snídaně.

Sepište si to-do list

Nejste příliš organizování a plánování věcí vám nejde? Zkuste na této vlastnosti zapracovat a začněte tím, že si pravidelně začnete během neděle sepisovat to-do list na následující týden. Kromě nákupu do něj zapište i jednotlivé úkony, které je nutné provést v domácnosti a nezapomeňte ani na pracovní schůzky a rodinné plány. Zároveň si již během dne zkontrolujte kalendář a diář na další týden a ujistěte se, že jste na nic nezapomněli.

Nedokončenou práci dodělejte během dopoledne

Nestihli jste v pátek v zaměstnání vše, co jste měli a odcházeli jste domů s vědomím toho, že to budete dohánět v neděli večer? Místo toho si pracovní notebook vytáhněte již během nedělního dopoledne a dokončete nezbytnou práci ještě před obědem. Tím budete mít zbytek dne volno a budete se moci s čistým svědomím věnovat dalším úkonům.

Ukliďte

Neděle sice patří odpočinku, ale pokud pár minut budete věnovat úklidu domácnosti, ušetříte si čas v následujícím pracovním týdnu. Vyperte prádlo, naskládejte nádobí do myčky, popadněte vysavač a svůj domov proměňte v místo, kde má každá věc své místo a nikde se neválí špinavé prádlo, stohy papírů a neumyté nádobí. Když se budete držet svého úklidového plánu během týdne, ten nedělní vám mnoho času nezabere.

Vyrazte do přírody

Volný den využijte samozřejmě také k tomu, abyste strávili čas na čerstvém vzduchu. Vyrazte na výlet, na krátkou procházku nebo si třeba jen poseďte na lavičce v parku. Při pobytu na čerstvém vzduchu si pročistíte hlavu a načerpáte energii.

Nakupte

Aby vám šla příprava jídla na pondělí lépe od ruky a mohli jste si případně připravit krabičky s jídlem i na další dny, vyhraďte neděle k velkým nákupům potravin. Nechce-li se vám do krámů, nechte si nákup dovést až domů. Tuto službu nabízí více firem, a proto si snadno vyberete tu, která vám bude nejvíce vyhovovat širokým sortimentem a nízkými cenami.

Jděte brzy spát

Abyste do nového týdne vykročili pravou nohou, jděte si v neděli brzy lehnout. Jestliže během dne zvládnete všechny úkoly, které jste si naplánovali, bude se vám usínat snadno, protože do nového týdne nevkročíte s nedokončeným úkolem a ráno si nebudete muset lámat hlavu s výběrem oblečení, přípravou jídla s sebou do práce a dalšími činnostmi.

Pondělí rána nemusejí být noční můrou. Plánujte, odpočívejte, meditujte, uklízejte a vytěžte zkrátka z neděle maximum.

Zdroj textu: theeverygirl.com, www.leadershiplabllc.com

Zdroj foto: www.freepik.com

Autor

Komentáře k článku