DIY masky na vlasy a pleť. Vše z aloe vera

4

Není nad domácí výrobu čehokoliv. Stejně tak jako je vždy lepší domácí kuchyně i podomácku vyrobené gely a masky mohou posloužit mnohem lépe než ty kupované. Když si vyrobíte něco sami, alespoň vždy víte, co v tom je.

Máte problémy s pletí nebo potřebujete dodat život svým vlasům. Na spousty problémů existuje jedno jediné řešení. Tím je aloe vera.

„Udělej si sám“

Aloe vera je skutečně zázračná rostlinka, můžete si ji klidně pěstovat doma v květináči, je velmi nenáročná a přitom tolik užitečná. O jejich hojivých a léčivých účincích se ví již dlouho. Pomáhá na popáleniny, má hojivé účinky a bojuje s kožními problémy. Výborně se hodí pro přípravu domácích masek, které využijete na pleť i vlasy. Nejdůležitější je gel z aloe, který se dá samozřejmě i koupit, lepší je ho však získat z vlastní rostlinky. Gel se ukrývá v listu rostliny a jednoduše se z něj dá vyškrábnout.

List aloe vera v řezu.

Pleťová maska na problematickou pleť se sklony k akné je velmi rychlá a skutečně pomáhá. Stačí omýt obličej čistou vodou a za pomocí vatového tampónku nanést vrstvu gelu z aloe přímo na postižené partie v obličeji. Nejen na akné se pak gel výborně hodí. Pokud vás trápí malé jizvy, lepšího pomocníka jste si nemohli přát.

Aloe vera je typická svými dužnatými listy.

První pomoc pro vaše vlasy

Pokud vás trápí zesláblé a suché vlasy bez života, musíte rychle zakročit. I v tomto případě se hodí mít doma gel z aloe. Asi půl kelímku gelu smíchejte s velkou lžící kokosového oleje a směs pořádně promíchejte. Poté ji naneste na suché vlasy a dejte si záležet, aby byla maska nanesena po celé délce vlasů, nebojte se a klidně ji vmasírujte až do pokožky vlasů. Vlasy si následně zabalte do staršího ručníku a masku nechte působit asi dvě hodiny. Poté řádně umyjte šampónem.

Aloe vera je dar přírody, využijte ji naplno.

Zdroj náhledových fotografií: Pixabay

Autor

4 komentáře

Komentáře k článku