Chyby při čištění koberců

0

Čištění koberců může být náročným úkolem, zejména pokud neznáte vhodné techniky a postupy. I když se zdá, že je to jednoduché, může se stát, že uděláte některé chyby, které mohou poškodit váš koberec nebo vést k neuspokojivým výsledkům. Přinášíme vám několik ukázek častých chyb, kterých se lidé dopouštějí při čištění koberců.

Používání přílišného množství čisticího prostředku

Jedna z nejčastějších chyb je použití příliš velkého množství čisticích prostředků. Přebytečná pěna nebo kapalina může zůstat v koberci a způsobit jeho znečištění nebo poškození vláken. Doporučuje se proto dodržovat pokyny výrobce a používat vhodné čisticí prostředky a ve správném množství.

Nepřiměřené čištění vysokými teplotami

Čištění příliš vysokými teplotami může také způsobit poškození vláken koberce, zejména pokud je koberec vyroben z citlivých materiálů. Může totiž dojít k jejich smršťování, ztrátě barvy nebo dokonce i k poškození povrchového ochranného nátěru.

Nedostatečné vysušení koberce

Po čištění je důležité koberce důkladně vysušit, aby se zabránilo vzniku plísní nebo bakterií. Nedostatečné vysušení může vést k vlhkosti v koberci, což může poškodit podkladovou podložku nebo způsobit nepříjemný zápach. Zajistěte tak dostatečnou ventilaci, aby koberec proschl nebo pokud máte zahradu, vyndejte koberec na čerstvý vzduch.

Použití nevhodných čisticích prostředků

Poslední chybou je využití nesprávných prostředků. Některé čisticí prostředky totiž obsahují agresivní chemikálie, které mohou poškodit vlákna koberce nebo způsobit jeho zblednutí. Je proto nezbytné vybírat šetrné čisticí prostředky, které jsou určeny pro konkrétní typ koberce a materiál. Při čištění koberce nezapomínejte používat i vhodné nástroje. Příliš tvrdé kartáče nebo hřebeny mohou totiž poškrábat nebo vytrhat vlákna z koberce, což může způsobit trvalé poškození.

S těmito tipy a varováními se vyhnete poškození vašeho koberce a zachovat tak jeho krásu a životnost po dlouhou dobu. Nezapomeňte také, že pravidelnost je klíčem k úspěchu a hlavním tím předejte velkým nečistotám. Pokud si nejste jisty, využijte profesionální čištění. Ty, se již o váš koberec postarají a zanechají váš domov čistý a zdravý.

Zdroj náhledové fotografie: Unplash.com

Autor

Komentáře k článku