Přijeďte vypnout hlavu a zregenerovat tělo. Lázeňské a wellness pobyty jsou k tomu ideální příležitostí

0

Dovolená je vždycky skvělý nápad, ale pokud chcete, aby měla pozitivní přínosy i pro vaše zdraví a celkovou mentální pohodu, vyplatí se vyrazit na wellness pobyt. Co to vlastně je? Je to pobyt typicky spojený s různými regeneračními a ozdravnými procedurami, který vám pomůže načerpat ztracenou energii a obnovit svou sílu a vitalitu. Běžnou součástí wellness pobytů jsou proto masáže, zábaly, koupele a další procedury, které dokážou podpořit vaše zdraví a ulevit i od případných potíží.

Kam za wellness pobyty?

V Česku i okolních zemích se nachází celá řada míst, kde si můžete naplno vychutnat wellness pobyty a užít si klid a vytoužený relax. Vybírejte destinaci, kde na vás čekají nejen příjemné procedury, ale také která je obklopena přírodou a nabízí příjemné vyžití. Takových míst najdete celou řadu – tak kterou z těchto destinací si vyberete pro svou relaxační dovolenou?

Jako jednu z nejoblíbenějších lze bezpochyby doporučit Lázně Poděbrady. Ne náhodou jsou právě Poděbrady jednou z nejnavštěvovanějších destinací, pokud jde o regeneraci a pohodový pobyt bez starostí. Nabízí úžasné prostředí lázeňské kolonády, útulná zákoutí, minerální léčebné prameny a samozřejmě malebné kavárny a restaurace, kde si vždy smlsnete na něčem chutném. Pro terapeutické účely se zde využívají zejména unikátní účinky přírodních zdrojů minerálních vod.

A kromě procedur si můžete vychutnat širokou nabídku sportovních aktivit, ale třeba i kulturních akcí. Ne nadarmo se říká „sportem ku zdraví“ – a my bychom dodali i k mentální pohodě. Jízda na kole nebo na inline bruslích po cyklostezce vedoucí až do Nymburku bude rozhodně příjemnou záležitostí, podobně jako třeba koupání v místním jezeře. A koho by už bolely nohy, ten se může nalodit a vydat se na plavbu po Labi.

Když ne wellness, zkuste lázně

Lázeňské pobyty se těm wellness v mnohém podobají, ale přeci jen nabízí něco trochu jiného. Narozdíl od wellness se lázně obvykle zaměřují na konkrétní zdravotní problém a na něj jsou cílené i všechny procedury a související aktivity. Zároveň to ale neznamená, že by lázně byly jen pro důchodce. Potíže se zdravím přeci může mít každý z nás a nemusí jít nutně o vážná chronická onemocnění – v lázních vám pomohou třeba i s bolestmi zad, kloubů, alergiemi nebo dýchacími potížemi.

Lázně Bělohrad nabízí ideální podmínky pro každého, kdo chce svému tělu i mysli dopřát potřebnou vzpruhu. Typicky se sem jezdí léčit právě potíže s pohybovým ústrojím, tedy zejména bolesti zad, stavy po úrazech a operacích nebo i revma či popáleniny. Nachází se v malebném městečku se stotřicetiletou lázeňskou tradicí, kdy ceněným přírodním léčivem je místní sirnoželezitá slatina. Ta se pak využívá při zábalech, vodoléčebných procedurách a koupelích. Léčbu doplňují různé druhy masáží a speciální techniky včetně lymfodrenáže nebo rehabilitačního cvičení.

Dejte sbohem únavě a stresu

Věnujte alespoň týden své dovolené skutečně relaxačnímu pobytu, který vám dovolí zapomenout na starosti a nechat doma všechny stresy a potíže. Wellness a spa pobyty zaručují, že se domů vrátíte jako znovuzrození s energií do dalších aktivit. Dnešní uspěchaný život nám často nedovoluje v běžných dnech ani na chvíli zpomalit, zapomenout na všechny potíže a dopřát si čas na odpočinek, ale zaručujeme vám, že jakmile si lehnete na masážní stůl nebo se ponoříte do bublinkové koupele, starosti, tlak a úzkost se ihned vypaří.

Myslete na své duševní zdraví a naučte se věnovat občas svému tělu i mysli jedinečný čas, který z vás zase udělá spokojeného člověka. Investujte do svého zdraví a celkové pohody anebo si prostě jen přijeďte odpočinout – ať už od práce, dětí, starostí nebo prostě jen od neustálého stresu a tlaku informací. Tady můžete skutečně vypnout.

Zdroj náhledové fotografie: Unsplash.com

Autor

Komentáře k článku