Jak upravit obočí doma, aby byl výsledek jako ze salonu

1

Nejsou to oči, ani úsměv, co dodává vaší tváři výraz. Tím nejdůležitějším prvkem, který určuje, jak bude váš obličej vypadat, je obočí. Správný tvar a hustota obočí totiž dokáže dělat divy. Může vám ubrat i pár let a vašemu pohledu dodá neodolatelnou hloubku. Proto byste jeho úpravu rozhodně neměli opomíjet. Ale nebojte, nemusíte kvůli tomu hned ke kosmetičce. Prozradíme vám jednoduchý návod, jak upravit obočí i v domácím prostředí tak, aby byl výsledek jako ze salonu.

_UpravaOboci.png

Správný tvar vašeho obočí zjistíte během pár vteřin

Správný tvar je základ. Zatímco téměř úplně vytrhané a dokreslené nebo vytetované obočí působí příliš uměle, ani široké husté obočí vám moc na kráse nepřidá. Nejlépe váš výraz dokreslí přirozeně vypadající obočí, jehož tvar i délka bude odpovídat tvaru vašeho obličeje. Který tvar a délka je pro vás to pravé ořechové, můžete zjistit jednoduše během pár vteřin. Stačí vám k tomu obyčejná tužka nebo kosmetický štětec.

A jdeme na to. Vezměte si do ruky tužku a položte ji svisle na kraj křídla nosu. V místě, kde se tužka protne s obočím, by mělo obočí začínat. V tomto místě by mělo být nejširší –⁠ ideálně na šířku vašeho malíčku. Tužku nechte stále přiloženou u křídla nosu a opatrně přejeďte směrem k vnějšímu koutku oka. V místě, kam tužka směřuje tentokrát, by mělo obočí končit.

Teď už zbývá určit jen jeho nejvyšší bod. Ten by měl být v místě,kde se tužka vedoucí z kraje křídla nosu protne s linií vaší duhovky. Hotovo. Tvar už máte přesně určený, můžete se tedy pustit do samotného tvarování.

Kdy je nejlepší trhat obočí

Domácí úprava obočí není žádná věda. Stačí se jen držet pár základních kroků a výsledek bude jako ze salonu. Jen při tom ušetříte spoustu času i peněz. První a nejdůležitější pravidlo je, že chloupky v obočí je vždy třeba vytrhávat po směru růstu. V opačném případě by totiž později mohlo dojít k jejich bolestivému zarůstání.

Obočí vytrhávejte vždy po jednom chloupku, a to zejména z jeho spodní části. Trháním chloupků z vrchní části obočí byste si zbytečně narovnali jeho tvar. A důležitou roli hraje i čas. Pusťte se do trhání obočí nejlépe večer po koupeli. Pokožka bude příjemně nahřátá a trhání chloupků vám půjde mnohem snadněji a nebude tolik bolestivé. Do rána navíc zmizí i případné zarudnutí pokožky, které může někdy po trhání obočí nastat.

Když je potřeba přírodě trochu pomoci

Ne všichni však máme obočí dostatečně husté na to, aby se dalo upravit do požadovaného tvaru jen pouhým vytrháním. A stejně tak je to s jeho barvou. Pak je třeba mu trochu pomoci, barvu obočí zvýraznit, kontury doladit a případné chybějící chloupky zkrátka a jednoduše domalovat. Způsobů, jak si namalovat obočí, je hned několik. První variantou je pořídit si tužku nebo stíny na obočí.

Se stíny se vám bude díky speciálnímu štětečku pracovat o něco lépe a výsledek bude působit přirozeněji než obočí dokreslené tužkou. Důležité je však držet se správné techniky. Pokud nechcete vypadat jako klaun, rozhodně zapomeňte na nakreslení silné souvislé čáry. Dokreslovat obočí začněte vždy od jeho konce a vyplňujte ho směrem k jeho začátku postupně malými krátkými tahy.

Jak na domácí barvení obočí

Rádi si ráno trochu přispíte a na každodenní zdlouhavé líčení obočí nemáte čas? Pak je pro vás nejlepší volbou barva na obočí. Díky té budete mít o dokonalé obočí postaráno až na několik týdnů. Pokud však máte strach hned napoprvé riskovat, jsou k dostání i barvy, které vydrží jen několik dní. Tak si můžete snadno vyzkoušet, zda je vybraný odstín právě pro vás ten pravý.

Před samotným barvením je třeba vždy obočí odlíčit nemastným odličovačem, aby na něj barva následně dobře chytla. Obočí důkladně pročešte a připravenou barvu naneste nejdříve na místa, kde vám chloupky chybí. Až poté barvou vyplňte i zbytek obočí. Když někde přetáhnete a barva se dostane, kam nemá, ihned ji opatrně odstraňte vatovou tyčinkou namočenou v mastném krému.

Po uplynutí doby působení barvu setřete nejdříve suchým vatovým tamponem a následně tamponem navlhčeným ve vodě. A máte hotovo. Dokonalé obočí snadno, rychle, a hlavně z pohodlí domova.

Zdroj náhledového obrázku: Canva

Autor

1 komentář

Komentáře k článku