Na co se zaměřit při výběru kočárku? Poradíme vám

0

Pokud čekáte miminko a tíží vás výběr nového kočárku, mohou vám pomoci tyto tipy. Nabízí se totiž mnoho značek a typů – a může být složité se orientovat v tom, co vlastně od kočárku potřebujete.

Navíc může mít také několik funkcí. Pojďme se proto podívat na to, co by správný kočárek měl mít.

Terén

Nejprve byste si měli rozmyslet, jestli budete kočárek používat pouze ve městě na rovných a upravených cestách, nebo zda s ním vyrazíte i do přírody do složitějšího terénu. Pokud vybíráte kočár jen do města, budou vám stačit menší kolečka. Ovšem pokud potřebujete bytelnější kočár, volte raději kola velká, nafukovací a dobře odpružená. Věřte, že malá kola jsou nežádoucí, členitější terén vůbec nezvládají.

Skladnost a váha

Zapomínat byste neměli také na to, že někdy je potřeba s kočárem cestovat. Proto je důležité myslet také na to, aby se vám dobře skládal a přenášel. Nejjednodušším řešením, jak si ověřit, že se vám bude kočár dobře nakládat do auta, je vyzkoušet si to někde v prodejně. Záleží jen na vás, jak moc komfortní skládání požadujete, některé modely se totiž dají složit jednou rukou, zatímco jiné k tomu potřebují mnoho končetin a síly. U dětí je samozřejmě vždy lepší ta jednodušší varianta.

Na co si dát pozor?

Základní parametry kočárku si musíte vybrat sami dle toho, co se vám zdá nejlepší. Pak jsou zde však také další věci, na které byste také neměli zapomenou. Patří mezi ně například parkovací brzda, kde je umístěná a jak se ovládá. Dále také ruční brzda – jedná se o doplněk ke klasické brzdě. Je vhodná, pokud budete s kočárkem sportovat. Užitečný je u kočárku také košík, úložný prostor se totiž vždy hodí.

Výběr kočáru samozřejmě není jednoduchý, musíte zvážit mnoho různých možností, vybrat ty správné parametry, aby se v něm dítě cítilo dobře. Spoléhejte se raději na známé značky, které již mají zkušenosti v tom, co je pro děti nejlepší.

zdroj foto: pixabay.com

Share.

About Author

Leave A Reply