Umělou inteligenci můžeme využívat v řadě odvětví. Věděli jste, že za vás dokonce je schopna vytvářet grafické návrhy? Jak si nechat vyrobit vtipná trička?

Vyzkoušejte potisk triček s umělou inteligencí

Umělá inteligence je počítačový systém, který pomocí matematiky a logiky simuluje způsob, jakým se na základě nových informací učí a rozhodují lidé. Lidstvo už AI podle některých názorů dokázala v některých ohledech dokonce překonat.

Uplatnění tak tato technologie nachází v mnoha oborech. Běžně rozšířenou možností jsou generátory obrázků, s jejichž pomocí si můžete nechat vytvořit například fotografii, grafický návrh nebo jiný vizuální prvek. Díky jednoduchému způsobu ovládání je tento mechanismus zpřístupněn dokonce i laikům bez hlubších technických dovedností.

AI tak umožňuje například vytvářet webovou grafiku, umělecká díla napodobující použití vodových nebo olejových barev, ale dá vám také právě i šanci navrhnout požadovaný motiv na vaše tričko. Jednoduše tak nemusíte být kreativní nebo výtvarně zruční, abyste mohli získat originální potisk trička.

Takováto trička můžete následně využít třeba pro svůj sportovní tým nebo partu přátel, které spojuje stejný koníček. Jedná se také o skvělý způsob, jak pořídit personalizovaný dárek pro vaše nejbližší, například k narozeninám, výročím, narození potomka či jiným významným příležitostem.

AI online návrhář motivů na tričko najdete v současnosti u služby – Vytvorsipotisk.cz, kde kromě trička můžete potisknout spoustu dalšího oblečení i věcí. 

Jak na potisk triček pomocí AI

Nejprve je tak nutné si vybrat preferované provedení trička. Potisknout lze širokou škálu materiálů i barevných variant. Vždy je však nutné si uvědomit, že pokud má tričko být kvalitní, bude se jeho životnost odvíjet od použitého materiálu.

Být to může jednak tradiční bavlna, a to včetně vysoce odolné Supima bavlny, ze které šijí svoje oděvy dokonce světové značky zaměřené na produkci luxusního ošacení. Nicméně použít lze i polyester či nylon nebo vlnu. Běžně můžeme jako podklad použít rovněž koženku či pravou kůži.

Následně je nutné navrhnout a přizpůsobit samotný motiv za pomocí jednoduchého online rozhraní. Dbejte vždy především na to, že motiv by měl být v adekvátně vysoké kvalitě. Jen tak bude hotový potisk trička působit dobře.

Výsledný tisk je díky použitým technologiím mimořádně odolný. Nevadí mu tak ani intenzivní nošení a časté praní. To lze provádět běžně v pračce, stačí dodržet pokyny pro údržbu textilie. Kvalitní trička s potiskem můžete bez obav vložit dokonce i do sušičky.

V současné době se především používá tzv. přímý nebo nepřímý digitální tisk. Jeho podstatou je to, že mezi tiskovými daty a výtiskem samotným nevzniká žádný meziprodukt. Tento typ tisku je dostatečně kvalitní, aby mohl být použit profesionálně. Zároveň se ekonomika provozu zvyšuje i díky tomu, že je celý proces rychlý.

Využít lze také techniku sublimace, kdy se nejprve tiskne na speciální list papíru nebo síťotisku. Dále se využívá i síťotisk. Ten funguje principu takzvaného průtisku. To znamená, že se vybraná barva protlačuje skrze tiskovou formu.

Zdroj foto: Pixabay, vytvorsipotisk.cz

Autor

Komentáře k článku