Co je ascendent a co o vás prozradí?

0

Čtete si pravidelně předpovědi podle horoskopu a chtěli byste se ponořit více do hloubky? Poradíme vám s tím, jak si vypočítat ascendent a k čemu jeho znalost využít.

Co je ascendent?

Na úvod si musíme uvést, co to ten ascendent vlastně je. Kromě data narození je právě váš ascendent tím klíčovým, co ovlivňuje váš život. Ascendent, někdy též rising sign či pouze AS, je průsečík dráhy Slunce okolo Země a východního obzoru. Jednoduše se dá tedy říci, že se jedná o polohu, ve které se nacházelo Slunce v den a hodinu vašeho narození.

Jak zjistit ascendent?

Zajímá vás, jak zjistit ascendent? K jeho výpočtu potřebujete znát:

  • datum svého narození
  • čas narození
  • místo narození

Následně již stačí na internetu zjistit, v jakém jste ascendentu, a máte vyhráno.

Co o vás může vypovědět váš ascendent

Výpočet ascendentu máte úspěšně za sebou a nyní vás zajímá co o vás vypovídá? Pojďme se podívat na charakteristiku jednotlivých ascendentů. Stejně jako existuje 12 znamení horoskopu, existuje také 12 ascendentů. Kromě čtení horoskopu pro své znamení si tedy vždy čtěte i horoskop pro svůj ascendent. Tak dostanete přesnější předpověď. Právě ascendent totiž popisuje to, jací jste, jak se díváte na svět kolem sebe a jak reagujete na vnější podněty.

Ascendent v Beranu

Lidé, kteří mají ascendent v Beranu myslí hodně na budoucnost a rádi podnikají nejrůznější dobrodružství. Bývají velmi energičtí, milují život a užívají si ho plnými doušky. Bohužel jsou často impulzivní a často nejprve jednají a až později přemýšlejí o následcích svých činů. Jsou výbornými vůdci, ale někdy mohou mít sklony k agresivitě.

Ascendent v Býku

Jedinci s ascendentem v Býku, jsou velmi praktičtí a mají skvělou pracovní morálku. To ale neznamená, že jsou nudní. Milují jídlo a potrpí si na luxusní věci. Často inklinují k hudbě a umění obecně. Jsou považováni také za věrné a spolehlivé přátele.

Ascendent v Blížencích

Pokud někteří lidé chvíli neposedí, pak to jsou jednoznačně ti, kteří mají ascendent v Blížencích. Navíc bývají i velmi zvídaví a rádi se s vámi podělí o zajímavá fakta. Jejich společenská povaha je předurčuje k tomu, že jsou často a rádi středem pozornosti.

Ascendent v Raku

Ti, kteří mají ascendent v Raku jsou předurčeni k tomu, aby u sebe doma pořádali posezení s rodinou i přáteli, protože dokážou vytvořit příjemnou, přátelskou a útulnou atmosféru. Rádi se o své blízké starají a také jsou velmi sentimentální.

Ascendent ve Lvu

Lidé, kteří mají ascendent ve Lvu jsou nepřehlédnutelní, protože o sobě rádi dávají vědět. Jejich extrovertní povaha a osobní kouzlo je nutí k tomu být za každou cenu vidět a rozhodně nesnesou představu, že by měli zapadnout do davu.

Ascendent v Panně

Naprostým opakem jedinců s ascendentem ve Lvu jsou jedinci narození s ascendentem v Panně. Jsou stydliví, ve společnosti neznámých lidí často zakřiknutí a raději vstřebávají podněty bez toho, aniž by na ně nějak reagovali. Bohužel mohou mít často sklony k přehnanému přemýšlení a dumání i nad nepodstatnými detaily, které pitvají.

Ascendent ve Vahách

Přehnané přemýšlení, ale navíc v kombinaci s nerozhodností, je typické pro jedince s ascendentem ve Vahách. Kromě toho jsou ale velmi mírní a nesnášejí konflikty. Lidi okolo sebe nesoudí a raději si na ně postupem času udělají svůj vlastní názor.

Ascendent ve Štíru

Už vám někdo v minulosti řekl, že jste velmi intenzivní? Možná máte ascendent ve Štíru. Takto narození jedinci jsou velmi vášniví ohledně toho, čemu se věnují. Také si střeží své soukromí a při seznamování jsou velmi podezřívaví.

Ascendent ve Střelci

Pozitivní, ale někdy až příliš přímí a upřímní. Tato charakteristika dokonale vystihuje jedince narozené s ascendentem ve Střelci. Jakmile zapracují na svém taktu, okolí si je zamiluje. Tito lidé také rádi neustále získávají nové vědomosti.

Ascendent v Kozorohu

Pokud si někdo potrpí na tradice, je velmi rezervovaný a zodpovědný, pak je to určitě člověk, který má ascendent v Kozorohu. Typické je pro tyto jedince také suchý humor a jejich pracovní nasazení a cílevědomost jsou neuvěřitelné.

Ascendent ve Vodnáři

Pokud někdo nerad spadá do tradičních měřítek a snaží se za každou cenu vymanit z průměru, pak jsou to lidé s ascendentem ve Vodnáři. Obecně se o nich dá prohlásit, že bývají velmi inteligentní a mají sklony k idealismu.

Ascendent v Rybách

Rádi se noříte do smyšlených příběhů v knihách, filmech a seriálech? Ověřte si zda náhodou nemáte ascendent v Rybách. Lidé s tímto ascendentem jsou snílci s velkou fantazií a na svět kolem sebe se dívají skrze růžové brýle.

Sedí na vás váš ascendent a společně s charakteristikou vašeho znamení vás dokonale vystihuje? Jak je z výše uvedených charakteristik patrné, nelze jednoznačně prohlásit, jaký je nejlepší a nejhorší ascendent. Každý má totiž své plusy i mínusy a dohromady tvoří unikátní osobnost.

Zdroj textu: www.cosmopolitan.com, www.thecut.com

Zdroj foto: www.freepik.com

Autor

Komentáře k článku