Koberec do každé místnosti včetně dětského pokoje

0

Před pár lety koberce nepatřily zrovna k populárnímu pokrytí podlahy. Probíhal totiž obrovský boom kolem plovoucích podlah a linolea. Nyní lidé začínají postupně zjišťovat, že tyto dva druhy podlahové krytiny zase tak skvělé nejsou, a že má koberec opravdu něco do sebe.

Dětský koberec

Dětský koberec

Oproti minulosti pokročila technologie výroby i odvaha návrhářů, takže se z koberce stal stylový doplněk do útulné domácnosti.

Jaký materiál zvolit?

Obecně platí pravidlo, že čím kvalitnější materiál, tím lépe. S kvalitou použitého materiálu nesouvisí pouze odolnost samotného koberce, ale také jeho další vlastnosti. Určitě nechcete, aby se vám z něj po několika týdnech používání začaly trhat jednotlivé vlasy. Do každé místnosti se samozřejmě hodí něco jiného. Například v dětském pokoji je vhodné jít po přírodních materiálech a krátkém vlasu, v obýváku bude naopak mnohem lépe působit dlouhý vlas.

V pokojíčku se nebojte originální vzorů a barev!

Ne nadarmo se říká, že dětský pokoj je soukromé království malého človíčka, který povětšinu času žije ve světě her a fantazií. Tomu by samozřejmě měly odpovídat i dětské koberce. Nebojte se sáhnout po nádherných zvířecích vzorech či po oblíbeném herním koberci s fiktivním městem. Finální výběr je samozřejmě na vás. Všechny dětské koberce jsou ale vyrobeny z těch nejlepších materiálů vyznačujících se vysokou odolností a snadným čištěním.

Kam se hodí kusový koberec?

Máte ve své domácnosti prázdné místo na podlaze, které byste chtěli něčím zaplnit? Nejlepší volbou jsou kusové koberce. Své uplatnění najdou jak na chodbě, tak například v obývacím pokoji. Pod konferenčním stolečkem budou vypadat zcela brilantně, a ještě udělají celou místnost o dost útulnější. Dlouhý vlas je velice příjemný na dotek, a navíc vás díky koberci nebudou studit nohy při večerním sledování televize.

Koberce už dávno nejsou ty tvrdé a nevzhledné kusy látky, které se dávaly na podlahu. Dnes jsou stylovým doplňkem hodícím se prakticky ke všemu! Koberec udělá váš domov o dost útulnější.

Zdroj obrázku:
Oksana Kuzmina / Shutterstock.com

Share.

About Author

Leave A Reply