Jak vybrat správnou barvu vlasů podle barvy očí či odstínu pleti

0

Experimentování s barvou vlasů bývá u žen oblíbenou činností, jedná se o skvělou možnost vyjádřit se svým vzhledem. Ne vždy je však snadné zvolit barvu, která se k vám bude hodit, podívejte se proto, na co byste se měli zaměřit při výběru odstínu.

Jednotlivé typy

Každá osoba má svůj specifický typ, obecně se rozdělují do čtyř skupin a to na typ jarní, letní, podzimní a zimní. Především se jednotlivé druhy odlišují barvou a odstínem pleti, také barvou očí a někdy může být ukazatelem také výskyt pih. Poznat, jaký typ jste právě vy, je opravdu jednoduché, pojďme si proto říct, jaká kritéria jsou zde důležitá.

Jarní a letní typ

Jarní typ je již podle názvu vzdušným a jemným druhem. Zpravidla mají lidé tohoto typu modré či zelené oči. Pleť bývá světlá, někdy až s nádechy broskvové barvy, častý je také výskyt pih. Pro jarní typ se hodí především světlé a přirozenější odstíny, tmavým barvám je radno se vyhnout.

Letní typ je v podstatě dost podobný předchozímu druhu, jedná se však o trošku teplejší odstíny, oči mohou mít barvu až do hněda, pleť je narůžovělých odstínu. Pro tento typ můžete zvolit barvy typu blond, ale také světlé odstíny hnědé, které na vás budou vypadat také dobře.

Podzimní a zimní typ

Typické barvy podzimu jsou měděné a podobně teplé odstíny. Podzimní typ může mít pleť až s olivovým nádechem, barva očí zde není až tak podstatná. Tento druh má zpravidla světle hnědé vlasy a ani výskyt pih není ojedinělý. Pro podzimní typ se rozhodně nehodí velmi tmavé a hlavně studené odstíny.

Zimní typ se pyšní svou typicky chladnou bílou pokožkou a tmavými vlasy, které jsou v kontrastu s odstínem pleti. Tento typ žen určitě ocení temné studené odstíny se zajímavými odlesky, které váš účes ozvláštní.

Každý z nás patří do určité skupiny, díky tomu se můžete rozhodovat, která barva vám pravděpodobně více sedne. Ani to však nemusí být směrodatné a zajisté můžete najít i jiný odstín, který vám bude slušet.

Zdroj foto: freepik.com

Share.

About Author

Leave A Reply