Máte nová moderní okna? Dopřejte jim moderní stínící systémy a doplňky

0

Velmi důležitou součástí každého okna jsou nepochybně stínící systémy. Je to zejména z toho důvodu, že především v létě chceme, aby nám ostré slunce nesvítilo přímo do interiéru a zbytečně jej neohřívalo. Díky moderním stínícím systémům existuje snadné řešení, o kterém si více povíme v našem článku.

Žaluzie

Žaluzie

Venkovní rolety a žaluzie

Mezi ty nejpopulárnější systémy stínění bezpochyby již po mnoho let patří žaluzie. Ve většině případů se jedná o žaluzie interiérové, které se montují na rám okna. Tyto žaluzie však mají určité nevýhody, mezi kterými je mimo jiné to, že se na nich drží prach z interiéru, špatně se otírají, a dokonce v letních měsících zvyšují teplotu v místnosti. Jak je to možné? Jednoduše proto, že žaluzie v interiéru se nahřívají od slunce a teplo předávají dále. Právě proto si stále více lidí oblíbilo trendy venkovní rolety. To jsou stínící systémy, které se instalují vně okna, jak už napovídá jejich název. Jsou tedy v exteriéru, a tudíž:

  • Nemáme velkou starost s jejich údržbou
  • Neohřívají nám interiér

Kromě rolet si můžeme samozřejmě nainstalovat také venkovní žaluzie, které nám zcela náhradní žaluzie interiérové a mají všechny výhody, které nabízejí také venkovní rolety. V případě venkovních rolet je mnoho lidí volí také pro jejich funkci bezpečnostní, kdy jsou na trhu modely, které jsou schopny zabránit vniknutí nežádoucí osoby do objektu oknem. Velmi často můžeme venkovní rolety vidět u novostaveb, protože jsou samy o sobě velmi stylovým doplňkem. Ovládají se navíc velice pohodlně díky elektromotoru a můžete je ovládat také automaticky.

K novému oknu hliníkový parapet

Určitě u nových oken nezapomínejte také na doplňky, které při výměně okna rozhodně nemůžete opomenout. Jedná se pochopitelně zejména o kvalitní parapety, které dnes můžete pořídit ze zcela bezúdržbových materiálů. Tím materiálem je oblíbený hliník, který má jednu obrovskou výhodu, a sice, že nikdy nezrezaví a je už dodáván v barvě, kterou si vybereme.

Zdroj obrázku:
Chakrit Yenti / Shutterstock.com

Share.

About Author

Leave A Reply