1. Třída, 1. zodpovědnost, prvotní nadšení. Na co se ale připravit?

0

Kupujete školní potřeby průběžně již od zápisu nebo čekáte na konec léta, než se do pořizování výbavy svého prvňáčka pustíte? Ať tak, či tak, málokdy se rodičům povede koupit skutečně vše a na nic nezapomenout.

Od toho nejdůležitějšího…

Začínáme tím „největším“, což je školní batoh nejdůležitější část celého nákupu. Batoh má velký vliv na vývoj pohybového aparátu vašeho dítka. Díky kvalitnímu a správně vytvarovanému batohu čítko zapojuje ty správné zádové svaly a jeho páteř je v optimální pozici. Jak jej poznat?

Správný školní batoh by měl mít vypolstrovanou zádní část a oddělený prostor pro učebnice od prostoru na svačinu. Uděláte nejlépe, když nákup nenecháte úplně na poslední chvíli a zkusíte pomalu vybírat už od začátku prázdnin. Na konci léta se totiž na sortiment školních batohů slétnou ostatní maminky novopečených prvňáčků a může se stát, že právě váš vysněný batoh již bude vyprodán.

Další školní nezbytnosti

Výběr, který můžete téměř s čistým svědomím nechat na poslední týden v srpnu, je školní penál. Pokud už máte vybraný batoh, podle prostoru v něm vybírejte i penál. Jestliže je v batohu dostatek místa, můžete pořídit dvoupatrový i třípatrový penál.

Když jde dítě do první třídy, postačí mu klasický penál, ve kterém budou umístěny pouze základní psací potřeby, ořezávátko a guma. Nezapomeňte, že škola většinou vyžaduje v prvních třídách specifické moderní pero – Tornado.

Nakupujte výhodně a v pravou chvíli

Stejně tak nemusíte pospíchat s nákupem dalších potřeb jako je box na svačinu, pravítko, výtvarné potřeby a spoustou dalšího.

Nesnažte se předem řešit nakupování sešitů a učebnic. Přesný seznam toho, co bude vaše dítko potřebovat stejně obdržíte až na začátku školní docházky přímo od paní učitelky. Dokupování některých pomůcek vás tedy stejně nemine.

Share.

About Author

Leave A Reply