Proč vyzkoušet Lagree metodu cvičení?

0

Milujete cvičení a ve fitku trávíte pomalu více času než doma? Pokud navíc rádi zkoušíte i nové trendy, rozhodně vás zaujme metoda cvičení zvaná Lagree.

Co je Lagree metoda?

Kde a jak vznikla Lagree metoda?

Vznik Lagree metody cvičení je neodmyslitelně spjat s osobou Sebastiena Lagree. Ten je zakladatelem, CEO i vynálezcem Lagree metody a snaží se neustále posouvat hranice fitness. Myšlenka na sestavení nového konceptu cvičení se v hlavě jeho tvůrce zrodila při cvičení Pilates na stroji zvaném Reformer.

Megaformer

Protože Lagree se po neúspěšných pokusech stát se hercem rozhodl vydat jinou cestou a stát se fitness trenérem, na strojích Reformer trávil hodně času a vyučoval lekce Pilates Rerformer. Právě to ho inspirovalo k tomu, vymyslet nové pohyby, které budou účinnější a budou se provádět na složitějším stroji. Netrvalo dlouho a Megaformer byl na světě. Tento stroj se skládá z přední a zadní posuvné platformy, sady kabelů a kotvících bodů. V podstatě se jedná o modernější a vylepšenou verzi stroje Reformer.

Co je Lagree metoda?

Nyní již máte lepší představu o tom, na čem se Lagree metoda cvičí, ale zbývá dodat, na jaké partie se zaměřuje a co je jejím cílem. Protože vychází z Pilates, orientuje se na posílení středu těla a do cvičení se zapojují i svaly, na které se během silových tréninků často zapomíná. Narozdíl od běžného Pilates ale Lagree metodě nemůžete doma na podložce před televizí, ale musíte se za ní vydat do specializovaného studia, ve kterém se nachází stroje Megaformer.

Co musíte vědět předtím, než se vydáte na svou první lekci

Vydáte-li se na lekci Lagree, připravte se na 45 až 55 minutovou nálož cviků, které sice ušetří vaše klouby, ale dají zabrat téměř všem svalům ve vašem těle. Po své první hodině pravděpodobně ucítíte skutečně každý jednotlivý sval ve svém těle a možná se budete i mírně třást. Protože je ale Lagree metoda skutečně účinná a přináší své ovoce, pravděpodobně zavítáte i na další lekci. Samozřejmě ale až poté, co si po té první řádně odpočinete a počkáte, že bolest svalů odezní.

Jak se připravit na první lekci a jak ji úspěšně zvládnout?

  • Abyste si během své první lekce vedli skvěle, doražte na ni s mírným předstihem a nezapomeňte si před odchodem z domu dát nějakou výživnou svačinu. Jakmile dorazíte do studia včas, budete mít dostatek času na seznámení s Megaformerem a pochopení toho, jak funguje.
  • Protože se na strojích cvičí pouze v ponožkách, nezapomeňte si s sebou zabalit takové, které vám z nohy během cvičení nesjedou.
  • Během cvičení se nenechte rozhodit názvy jednotlivých cviků a dejte do jejich správného provedení vše. S největší pravděpodobností přijdou cviky s podivnými jmény, jako například: míchaná vajíčka, noviny či vývrtka.
  • Dobrou zprávou je, že jednotlivé pohyby se provádějí pomalu. Během lekce tedy nikam nespěchejte a každý pohyb dotáhněte.
  • Během lekce se několikrát dostaví třes, protože mnoho cviků je pro svaly náročné. O to víc, pokud nejste na dané pohyby zvyklí. Nenechte se tím nijak rozhodit. Je to známka toho, že svaly pracují.
  • Protože se jedná o cvičení, jehož součástí nejsou přestávky, v případě potřeby neváhejte na chvíli zastavit, nabrat dech a dopřát si potřebný odpočinek a třeba se i napít.

Po lekcích Lagree uvidíte, že vaše tělo se začne postupně měnit a formovat tak, jak jste si vždy přáli. Narovinu ale musíme uvést, že je to skutečná dřina, která není pro každého, ale na druhou stranu vám přinese ovoce.

Zdroj textu: www.self.com, www.womenshealthmag.com

Zdroj foto: www.freepik.com

Autor

Komentáře k článku