Její svět

Proč vyzkoušet Lagree metodu cvičení?

Milujete cvičení a ve fitku trávíte pomalu více času než doma? Pokud navíc rádi zkoušíte i nové trendy, rozhodně vás zaujme metoda cvičení zvaná Lagree.

Co je Lagree metoda?

Kde a jak vznikla Lagree metoda?

Vznik Lagree metody cvičení je neodmyslitelně spjat s osobou Sebastiena Lagree. Ten je zakladatelem, CEO i vynálezcem Lagree metody a snaží se neustále posouvat hranice fitness. Myšlenka na sestavení nového konceptu cvičení se v hlavě jeho tvůrce zrodila při cvičení Pilates na stroji zvaném Reformer.

Megaformer

Protože Lagree se po neúspěšných pokusech stát se hercem rozhodl vydat jinou cestou a stát se fitness trenérem, na strojích Reformer trávil hodně času a vyučoval lekce Pilates Rerformer. Právě to ho inspirovalo k tomu, vymyslet nové pohyby, které budou účinnější a budou se provádět na složitějším stroji. Netrvalo dlouho a Megaformer byl na světě. Tento stroj se skládá z přední a zadní posuvné platformy, sady kabelů a kotvících bodů. V podstatě se jedná o modernější a vylepšenou verzi stroje Reformer.

Co je Lagree metoda?

Nyní již máte lepší představu o tom, na čem se Lagree metoda cvičí, ale zbývá dodat, na jaké partie se zaměřuje a co je jejím cílem. Protože vychází z Pilates, orientuje se na posílení středu těla a do cvičení se zapojují i svaly, na které se během silových tréninků často zapomíná. Narozdíl od běžného Pilates ale Lagree metodě nemůžete doma na podložce před televizí, ale musíte se za ní vydat do specializovaného studia, ve kterém se nachází stroje Megaformer.

Co musíte vědět předtím, než se vydáte na svou první lekci

Vydáte-li se na lekci Lagree, připravte se na 45 až 55 minutovou nálož cviků, které sice ušetří vaše klouby, ale dají zabrat téměř všem svalům ve vašem těle. Po své první hodině pravděpodobně ucítíte skutečně každý jednotlivý sval ve svém těle a možná se budete i mírně třást. Protože je ale Lagree metoda skutečně účinná a přináší své ovoce, pravděpodobně zavítáte i na další lekci. Samozřejmě ale až poté, co si po té první řádně odpočinete a počkáte, že bolest svalů odezní.

Jak se připravit na první lekci a jak ji úspěšně zvládnout?

Po lekcích Lagree uvidíte, že vaše tělo se začne postupně měnit a formovat tak, jak jste si vždy přáli. Narovinu ale musíme uvést, že je to skutečná dřina, která není pro každého, ale na druhou stranu vám přinese ovoce.

Zdroj textu: www.self.com, www.womenshealthmag.com

Zdroj foto: www.freepik.com

Exit mobile version