Jak si zařídit domácí fitness? Začněte cvičit chytře s moderní technologií

0

Vzhledem k rychlému životnímu tempu mnoho z nás nemá dostatek času na zdravý pohyb venku, ať už jde o sporty či procházky. Proto se často uchylujeme ke cvičení doma. Jde o skvělou alternativu, kterou podpoříte své zdraví. V dnešní době domácí fitness zahrnuje spoustu chytrých technologií, i díky tomu se zvyšuje zájem o zdravý životní styl a cvičení v pohodlí domova.

Jak si zařídit domácí fitness?

Fitness aplikace

Začít se cvičením mnohdy není jednoduché. Ovšem usnadnit si to můžete díky dostupnosti různých online fitness programů a aplikací. Nemusíte složitě vymýšlet tréninky. V aplikacích je jich pro vás spousta již připravená. Stačí si tedy jen vybrat vhodné cvičení dle vašich cílů. K dispozici je široká škála kurzů, ať už chcete vyzkoušet jógu, HIIT, či různá posilovací cvičení.

Kromě toho jsou dostupné i programy zaměřené na cyklistiku a běh. Záleží přitom pouze na vás, zda chcete cvičit venku, nebo máte doma trenažér či běžecký pás. Otevírá se vám spousta možností, tréninky mohou být rozmanité a zábavné.

Lepší motivace

Pro mnoho lidí představuje značnou komplikaci nedostatek motivace. Přemluvit se ke cvičení po náročném dni není jednoduché. I s tím vám mohou pomoci chytré aplikace.

Jedním ze způsobů, jak se motivovat, je zaznamenávání vašich výkonů. Den po dni tak vidíte, jak se postupně zlepšujete. Právě to může pomoci zvýšit motivaci. Své výsledky navíc můžete sdílet i s přáteli online. Nabízí se různé soutěže a výzvy – když v tom nejste sami, půjde vám to lépe.

Některé aplikace dokonce umožňují zakomponovat herní prvky do vašeho tréninku. Například Zwift nabízí online běžecký a cyklistický program ve virtuálním světě. Zatímco cvičíte, můžete se ponořit do digitálního světa, účastnit se různých soutěží a prozkoumávat nové trasy. Jde o zajímavé rozšíření, které pro někoho může být skvělou motivací.

Zdravotní benefity

Pravidelné cvičení nepochybně nabízí řadu zdravotních benefitů, proto by mělo být součástí našeho života. Nemusíte uběhnout maraton nebo zvedat těžké činky. I lehčí trénink je prospěšný a pomůže vám cítit se lépe.

V rámci aplikací máte zpravidla možnost přizpůsobit si trénink svým možnostem a cílům. Pomohou tak úplným začátečníkům i lehce pokročilým. Na výběr máte z rozmanité škály, snadno tak najdete cvičení, které vás bude bavit a pomůže vám zlepšit celkové zdraví a kondici.

Inteligentní fitness zařízení

Pokud se do domácího fitness chcete opravdu ponořit, pak se nabízí další vymoženosti kromě aplikací.

Zajímavou volbou je inteligentní jógová podložka. Ta je ideální pro začátečníky. Dokáže totiž v reálném čase poskytovat zpětnou vazbu na to, jak cvičíte. Podložka vás provede celým tréninkem. Díky senzorům je schopna opravit případné chyby v jógových pozicích. Máte tak jistotu, že cvičíte správně a efektivně.

A pokud si doma chcete zařídit vlastní moderní posilovnu, nabízí se interaktivní zrcadla. Ačkoli na první pohled vypadají jako zrcadlo, nabízí toho mnohem více. Prostřednictvím dotykové obrazovky si můžete vybrat některý z dostupných tréninků. Následně se promítají jednotlivé cviky, které můžete snadno napodobit, jelikož se vidíte. Jde o inovativní technologii, díky které zvládnete perfektní trénink i v pohodlí domova.

Jestliže preferujete spíše tradiční posilovnu, i tu si můžete doma postavit, pokud máte dostatek prostoru. V dnešní době jsou stroje chytré, navíc si k nim můžete pořídit kameru s AI – ta za vás může počítat opakování či vám doporučit trénink, abyste se stále zlepšovali.

Moderní technologie nabízí zajímavou změnu v oblasti domácího fitness. Na výběr máte z různých možností, které vám tréninky usnadní. Přesto je stále na vás udělat první krok a odhodlat se.

Zdroj foto: www.pixabay.com

Autor

Komentáře k článku