Proč pít zelený čaj?

0

O tom, že zelený čaj je učiněný balzám na zdraví ví každý. Ovšem zeptáte-li se někoho na konkrétní zdravotní bonusy zeleného čaje, mnoho lidí tápe. Sestavili jsme pro vás žebříček pozitivních účinků zeleného čaje. Pojďme se tedy společně podívat, jak hodně děláte pro své zdraví, pokud pijete pravidelně zelený čaj.

Zelený čaj namísto kávy

Většina lidí se ráno vyšourá z postele a ihned staví vodu na kafe. Zkuste si však ráno dát někdy namísto kávy hrnek zeleného čaje. Ten dokáže stimulovat nervovou soustavu, podpořit paměť a bojuje s únavou. Obsahuje totiž čajový kofein, který vám dodá energii. Oproti kofeinu z kávy se uvolňuje do krevního oběhu postupně a nezatěžuje tolik srdečně cévní systém.

Bojuje s rakovinou

Strašákem dnešní doby jsou volné radikály, které se usazují v organismu. Zelený čaj si s nimi umí poradit. Působí jako výtečná prevence některých typů rakoviny. Obsažené antioxidanty zpomalují proces stárnutí buněk.

Podpoří hubnutí

Jen pitím zeleného čaje samozřejmě nezhubnete. Přidáte-li však k tomu pohyb a nutričně vyváženou stravu, proces hubnutí se urychlí. Zelený čaj totiž výtečně stimuluje metabolismus. Navíc posiluje imunitu a příznivě působí i na trávicí trakt.

Bojuje s infekcí

Zelený čaj má desinfekční a antibakteriální účinky, tudíž pomáhá bojovat s různými infekcemi a záněty. Možná vás i překvapí, že snižuje riziko vzniku zubního kazu.

Ochrání váš mozek

Pravidelné pití zeleného čaje dokáže chránit lidský mozek před degenerací. Působí tedy jako prevence proti Parkinsonově a Alzheimerově chorobě.

Tělu dodá živiny

Zelený čaj obsahuje koktejl minerálů, vitamínů, tříslovin a aminokyselin. Pít jej můžete horký v zimě, ale i chlazený během léta. Výtečně doplní váš pitný režim. Důležité je pít však čaj pravidelně tj. denně aspoň jeden litr zeleného čaje.

 

Autor

Mezi můj největší koníček, který mi zabírá většinu času, patří psaní článků. Ale protože je potřeba i trochu žít mimo domov věnuji se 4x týdně sportovním aktivitám. O víkendu ráda odpočívám u kreativního tvoření a vymýšlím ruční dekorace.

Komentáře k článku