Jaká pozitiva vám přinese více sexu? Dostanete více než radost a lásku

0

Krásné chvíle plné něžností patří do každého zdravého partnerského páru. Ať už máte sex často nebo jen jednou za čas, určitě se shodnete na tom, že se jedná o jednu z nejoblíbenějších společných činností. Věděli jste, že sex vám přináší mnohem více pozitivních účinků, než je jen radost a rozkoš?

Intimita v partnerství

Mezi intimitu v partnerském vztahu se počítá i mnohem víc, než je samotný pohlavní styk. Každé jemné pohlazení, chvíle klidu a romantiky nebo jen dlouhý ranní polibek pro lepší den se do intimních chvilek započítává. Neochuďte se o tyto momenty, prospívají totiž vašemu zdraví i celkovému životnímu stylu.

Co když intimita nefunguje?

Zejména v dlouhodobých vztazích se může stát, že romantika a intimní chvíle plné napětí ztrácí na intenzitě. Dokonce může dojít až k samotnému stereotypu, kdy pomalu ale jistě jeden z partnerů ztrácí chuť se o cokoliv pokoušet. Co s tím? Vždy je možnost nápravy.

Stačí začít o mnoho víc komunikovat. Právě komunikace bývá hlavním a stěžejním bodem pro zdravý a dobře fungující vztah. Pokud nekomunikujete, ani intimita nemůže fungovat. Dalším tipem je začít se zase mazlit. Když partnera tu a tam pohladíte, dáte mu letmý polibek nebo při sledování televize položíte ruku na stehno, vášeň se postupně zase probudí.

Místo posilovny

Sex patří k fyzickým aktivitám, které se mohou řadit i vedle jiných sportů nebo návštěvy posilovny. I proto budou vaše milostné hrátky pozitivním účinkem pro vaše zdraví a zpevnění těla. Zejména pak ty divočejší sexuální hrátky váš dobře rozhýbou a vy protáhnete všechny svaly v těle. Vedle posilování také při sexu rozproudíte mnoho hormonů, které se do těla uvolňují jen při takových chvílích.

Sex jako lék na migrénu

Kromě toho, že sex prokazatelně pomáhá při redukci váhy právě díky skvělé fyzické aktivitě, vám vášnivé chvíle pomohou i od bolesti. Zejména pak při migrénách se můžete snadno bolesti zbavit, mohou za to již zmíněné vyplavené hormony, především endorfin a oxytocin.

Při sexu se totiž výrazně posune váš práh bolesti, proto i na jakoukoliv bolest tyto vášnivé chvíle pomáhají podobně jako jakékoliv analgetické pilulky.

Lék proti nespavosti

Máte problém s usínáním nebo lehkým spánkem? Pak je možná dobré vědět, že po sexu s výrazným orgasmem usnete do pěti minut bez jakékoliv komplikace. Přirozené unavení při takové aktivitě spolu se všemi těmi hormony a vzrušením vás krásně uspí hned po samotném aktu.

Pokud se při sexu budete také vášnivě a dlouze líbat, můžete si i podpořit váš imunitní systém. Při výměně slin totiž posilujete imunitu podobně, jako například děti olizováním všech předmětů kolem sebe. Pokud se tedy budete často líbat, žádná chřipka si na vás už ani nevzpomene.

Sexem proti srdečním příhodám

Pravidelný pohlavní styk také prospívá vašemu kardiovaskulárnímu systému. Při vášnivým hrátkám se krevní oběh více rozproudí, vaše srdce i cévy budou za takovou vzpruhu jedině rádi. Předejdete tak riziku všech srdečních chorob, mezi které patří například infarkt nebo mrtvice. Vědci dokonce zjistili, že při pravidelném styku alespoň třikrát za týden se toto riziko snižuje o polovinu.

Podpoří psychické zdraví

Také je mnoha vědci již dokázáno, že lidé s pravidelným sexuálním životem nemají tolik psychických problémů. Pokud se tedy chcete vyhnout depresím, úzkostným stavům nebo jiným psychickým problémům, zapojte do vašeho života aktivně i vašeho partnera a užívejte si tuto preventivní činnost na maximum.

Ať už sexuální hrátky provozujete ryze za zdravotním účelem, nebo ne, sex by měl být především zábava pro vás oba. Utužování vztahů skrz intimitu je totiž tou nejkrásnější chvílí, která vás dva nejvíce sbližuje.

Zdroj foto: www.freeopik.com

Autor

Komentáře k článku