Nejčastější příčiny bolesti při pohlavním styku. Jaké to jsou?

0

Někdy se může stát, že se pohlavní styk, či doba neprodleně po něm, stane nepříjemným až bolestivým. Této bolesti je důležité věnovat pozornost a najít příčinu. Jaké jsou ty nejčastější problémy způsobující potíže?

Caucasian couple lying on bed together sex concept

Nervozita a strach

Častým důvodem, proč sex místo uspokojení přináší bolest, je určitý psychický blok. Ačkoliv se jedná o problém v hlavě, může napáchat velké škody. Příčin strachu může být celá řada, ať už se jedná o obyčejný každodenní stres, partnerské problémy nebo sex po porodu či jiném bolestivém zážitku, po kterém by mohla hrozit nepříjemná zkušenost. V takovémto případě nepomůže nic jiného, než hodit všechny starosti za hlavu, úplně se uvolnit a nemyslet na případné komplikace.

Infekce či jiný zdravotní problém

Jestliže v těle probíhá nějaký patogenní jev, pak se to může projevit také při sexu. Například při infekci močových cest nebo vaginálních infekcích může styk sliznici velmi podráždit a dojde tak k nepříjemnému pálení. Při takovýchto problémech je důležité navštívit lékaře. Bolest při pohlavním styku však může mít i celou řadu jiných zdravotních příčin, například alergie na partnerovo sperma, cysty či dokonce až rakovinu děložního čípku. Většinou se však jedná o běžnou infekci, není však vhodné jakýkoliv problém podceňovat.

Špatná poloha

Ačkoliv se to může zdát jako banalita, právě některá konkrétní poloha může působit nepříjemně až bolestivě. Většinou se jedná o anatomickou odchylku, kdy problém může být způsoben například obrácenou dělohou, což je poměrně běžným fyziologickým jevem u žen. Řešení je při tomto problému jednoduché, stačí se zaměřit na polohy, které vám i partnerovi budou vyhovovat a nebudou místo rozkoše přinášet bolest.

Bolestivý sex může být způsobem mnoho věcmi, od těch banálních až po ty vážné. V každém případě je však důležité problém začít ihned řešit.

Zdroj foto: freepik.com

Autor

Komentáře k článku