Chcete mít hezčí pleť? Vyzkoušejte tyto pleťové masky

0

Naše pleť si obzvláště v chladných zimních měsících žádá speciální péči, aby zůstala zdravá a krásná. Pleťové masky v drogeriích jsou však mnohdy zbytečně drahé, nebo je nemáme po ruce v případech, kdy pleť volá po hydrataci a rozmazlování. Pro takové případy se může hodit znát recepty na domácí pleťové masky, které si snadno připravíte ze surovin, které máte doma.

Medová maska

Tato maska je opravdu jednoduchá, bude vám stačit zhruba 1 polévková lžíce medu. Med je velmi výživný a skvěle hydratuje. Navíc má antibakteriální účinky a vysoký obsah antioxidantů, o pleť se tak dokáže kompletně postarat. Při pravidelném používání této masky můžete zlepšit akné a vyvážit produkci mastnoty. Stačí nanést dostatečné množství medu na tvář, mimo oblast očí, a po 5 až 10 minutách důkladně smýt teplou vodou.

Ovesné vločky

Oves obsahuje velké množství různých vitamínů, minerálů a dalších živin. Dokáže skvěle zklidnit suchou a podrážděnou pokožku, navíc zmírňuje akné. Pro vytvoření masky stačí smíchat polévkovou lžíci rozemletých ovesných vloček se lžící medu. Tato pasta poslouží také jako skvělý peeling, který vyčistí zanesené póry. Rozemletý oves by měl mít podobnou konzistenci jako jemně mletá mouka. Vzniklou pastu stačí nanést na obličej a po 10 minutách umýt a osušit jemným poklepáním ručníkem.

Maska pro suchou pleť

Jestliže vás trápí dehydrovaná pokožka, pak pro vás bude maska z jogurtu a medu to pravé. Stačí smíchat 2 polévkové lžíce jogurtu s 1 lžící teplého medu. Vzniklou směs pak stačí nanést na obličej ve větší vrstvě. Pleť se tak totiž zahřeje a póry se otevřou, čištění pak bude mnohem účinnější. Kromě hydratace dokáže tato maska zbavit i jemných vrásek. Pokud potřebujete opravdu velkou dávku hydratace, můžete přidat ještě pár kapek mandlového oleje. U této masky se nemusíte bát nechat ji působit déle, klidně až 20 minut.

Přírodní masky vytvořené doma jsou skvělou záchranou pro pleť ve špatném stavu. Můžete si je snadno kdykoliv připravit, vaše pleť vám za takovou péči poděkuje.

Zdroj foto: www.pixabay.com

Autor

Komentáře k článku