Nečekaná návštěva za půl hodiny? Připravte pohoštění i rychlý úklid snadno a rychle

0

Přes zimu jen těžko vaši nečekanou návštěvu usadíte venku pod pergolou a připravíte rychlý salát ke grilovanému masu. Přesto se ale můžete na přátele nebo rodinu připravit rychle během pár minut, aniž by to na výsledku bylo znát. Naučte se základní triky k rychlé přípravě a už nikdy nebudete ve stresu z příprav.

Začněte věcmi, které nejdéle trvají

Nejjednodušší a možná i nejlepší variantou občerstvení jsou slané pečené tyčinky nebo šneci z listového těsta. Do listového těsta, které můžete koupit již vyválené a připravené na pečicím papíru a ve vaší lednici vydrží na právě takové příležitosti, zamotejte spolu s kečupem šunku, sýr a koření. Poté stačí potřít vejcem a nechat deset minut péct v troubě. Listové těsto ve slané podobě můžete nakrájet jako štrůdl. Ze zbytku těsta připravte také kroucené tyčinky potřené vejcem a posypané kořením, kmínem a hrubou solí.

Ještě mnohem rychlejší přípravou budou nachos s dipem v misce. Tento druh je u návštěv velmi oblíbený. Pokud máte vedle sebe pomocníka, můžete mu dát na starost mazání chuťovek, které pak jen rychle společně ozdobíte. Všechny tyto druhy občerstvení vám nezaberou déle než deset minut.

Ukliďte velké prostory

Pokud se vám po podlaze ledabyle povalují tašky, krabice od nákupu nebo například oblečení, tyto věci určitě ukliďte jako první. Zaneřáděné velké a rovné plochy dělají optický nepořádek největší. Oblečení vložte do koše na prádlo, stejně jste si ho na sebe už nechtěli znovu brát.

Ukliďte také jídelní stůl a konferenční stolek, na těchto deskách bude nepořádek také vidět nejvíce. Navíc pokud budete sedět u jednoho z těchto stolů, prostor budete potřebovat. Nechte si místo na občerstvení, doprostřed stolu umístěte jen jednu menší dekoraci v podobě svícnu nebo vázy.

Urovnejte věci v předsíni

Jak na návštěvu dýchne vaše předsíň hned po příchodu dovnitř, takový dojem ze společného času budou mít. Urovnejte rozházené bundy po věšáku, boty srovnejte do řady. Klíče a poházené drobné předměty na botníku vložte do jednoho košíku. Zapalte na vyšší komodě svíčku, na návštěvu tak dýchne hned po příchodu útulnost a klid.

Tlumené světlo umí zázraky

Namísto hlavního osvětlení nebo lustru raději zvolte tlumenější světlo. Rozsviťte raději stojací lampu a malá nástěnná světla, nezapomeňte také na dekorativní světýlka nebo svíčky. Dodáte vaší domácnosti na větší útulnosti, a navíc nestrhnete tolik pozornosti na mírný nepořádek.

Upravte se

Tím rozhodně nemyslíme posilnění alkoholem. Pokud jste si během několika minut zaběhali kolem úklidu a přípravy na návštěvu, jistě jste uřícení a rozcuchaní. Převlečte se do nového a nezmačkaného oblečení. Učešte se a navoňte. Pokud budete upravení, nejenže se budete vy cítit mnohem lépe během celé návštěvy, také na vaše přátele uděláte větší dojem.

Poslední třešnička na dortu

Ještě než zazvoní zvonek, naservírujte na tác právě dopečené slané občerstvení a rychle, intenzivně vyvětrejte. Váš domov tak dostane čerstvý nádech ze svěžího vzduchu. Teď už stačí jen provonět domácnost difuzérem nebo vůní ve spreji – a vy i váš domov jste připraveni na nečekanou návštěvu všeho druhu.

Budete se cítit mnohem lépe, když tyto rychlé a snadné kroky provedete. Celou návštěvu si tak vychutnáte stejně jako vaši přátelé a nebudete muset myslet na to, zda někdo vidí nepořádek.

Zdroj foto: www.freepik.com

Autor

Komentáře k článku