Jak zajistit stín na zahradě? Vyberte si z těchto skvělých možností

0

Léto se blíží a sluneční paprsky jsou stále silnější. Pokud chcete na zahradě trávit komfortní čas a využít ji k setkávání s přáteli nebo k odpočinku, je potřeba řešit efektivní zastínění. Jaké jsou možnosti a které řešení je pro vaši zahradu nejvhodnější?

Klasické řešení – slunečník

Asi každého napadne použití slunečníku. Nabídka je dnes skutečně obrovská, a kromě klasického kulatého, můžete zvolit třeba i obdélníkový či čtvercový tvar. U slunečníku je hlavní vybrat pevnou a stabilní konstrukcí, dostatečně těžký by měl být zejména stojan, aby slunečník odolal i větru. Látka by vás pak měla ochránit proti UV záření a vodě.

Sluneční plachta pro větší plochy

Jestliže chcete zastínit větší prostor, vyplatí se investovat do větší sluneční plachty, která se například upevní přímo na fasádu domu. Lehce ji přesunete tam, kde je zrovna potřeba, a na zimu ji pohodlně sklidíte. Plachta musí být zejména dobře napnutá, aby odolala větru a nevytvářely se na ní kaluže vody.

Zahradní altány jako extra prostor pro venkovní aktivity

Máte-li více prostoru, nebojte se investovat do permanentních řešení. Zahradní altán je sice nákladnější, ale vytváří skutečně jedinečný prostor s atmosférou a řadou využití, protože se jedná o menší samostatnou stavbu. Pořídit můžete již hotové stavby, které si jen složíte, takže se nemusíte bát zdlouhavého budování. Zajímavou nabídku si můžete prohlédnout na gardenway.cz. V altánu můžete pořádat setkání s přáteli a výhodou je, že vám zajistí daleko větší soukromí a ochranu před počasím než jen plachta či slunečník.

Multifunkční zahradní pergola

Podobně jako altán je zahradní pergola finančně nákladnějším řešení, ale nabízí velmi elegantní prostor, který se dá využít v zimě i v létě. Vybírat můžete klasické dřevěné pergoly, ale v nabídce jsou i hliníkové pergoly se střechou z polykarbonátu, která nabízí stín, ale nebere vám světlo. Zajímavou možností je například pergola u bazénu, která vám pomůže vytvořit dokonalou relaxační zónu.

Tak už máte jasno, jaké stínění bude pro vaši zahradu ideální? Nabídka je široká a jistě se najde řešení, které vám bude vyhovovat na sto procent. Nečekejte a začněte řešit zastínění co nejdřív, abyste byli na léto připraveni.

Autor

Komentáře k článku