Jak zhubnout – Účinné tipy!

0

Rady a tipy, které je dobré dodržovat, pokud opravdu chcete vážně zhubnout

Žádná pozdní jídla

Všichni to známe, ledničku nejhojněji navštěvujeme až večer, ale od toho se samozřejmě postava odvíjí nejvíce. Abyste nejedli večer, musíte začít snídat, dopoledne menší svačinku a na oběd. Pak opět něco menšího a večeře. Dopřejte si tedy trošku více dopoledního hodování a večer se budete cítit dostatečně nasyceni. Nejezte 2-3 hodiny před spaním. 

shutterstock_113784970

Začněte se hýbat.

Každý den dělejte o 5 minut více pohybu než den před tím. Dosáhněte takto alespoň 1 hodiny (3-4x v týdnu) nebo každý den 30 minut. Aktivní chůze po městě nebo obchodech nebo chůze do schodů se také počítá

 Žádné pilulky  na hubnutí.

Máte-li něco takového doma, hoďte to do koše. Za takové věci opravdu nepotřebujete vyhazovat peníze.

Jezte víc  zeleniny.

Zhubnete a získáte vitamíny. Zeleniny není nikdy dost. Je to důležitá část jídelníčku a denně jí zkonzumujte nejméně 300 g. Dávejte přednost syrové, dušené či upravené v páře.

Své oblíbené sladkosti vyměňte za ovoce.

Není to tak těžké, jak se zdá. Při nejhorším je dnes k sehnání plno chutných zdravých pamlsků (ovocné tyčinky, celozrnné koláčky slazené přírodními sladidly, sojové pudinky, ovesné placičky atd.)

Napijte se před každým jídlem.

Zaplníte si tak žaludek a budete se cítit rychleji zasyceni. Pití vody před jídlem je vhodné i v případech nekontrolovatelného přejídání a pomůže Vám k tomu jak zhubnout. 

Nenakupujte, když máte hlad.

Většinou tak nakoupíte spoustu potravin navíc, které „musíte“ sníst, aby se nezkazily. Zbytečně tak utrácíte a odvracujete si tím své původní plány. 

Pečlivě žvýkejte každé sousto.

Zkuste napočítat 20-30 přežvýknutí. Potravu vždy žvýkejte bez ohledu na to, zda je tekutá nebo tuhá. Vždy musíte polykat kaši, plně si pokrm vychutnat a soustředit se pouze na něj. Někteří lidí, kteří si opravdu vychutnávají svá sousta, přežvykují každé sousto až 50x.

Nevažte se.

K vážení používejte analyzátory v odborných poradnách. Vaším největším měřítkem by mělo být oblečení.

Autor

Komentáře k článku