Jak odstranit žvýkačku z oblečení

1

Občas se stane (dospělému i dítěti), že na oblečení ulpí žvýkačka a ne a ne ji dostat dolů. Určitě nemusíte propadat panice, žvýkačku z trička či halenky vystřihnout, drhnout oděv do rozedření anebo oblečení vyhodit. Přinášíme hned několik tipů, jak žvýkačku z oděvu odstranit.

Pomocí mrazu

Tak tuto radu už jste možná slyšeli, ale nikdy nezkoušeli. Jde o nejčastěji používaný fígl, jak žvýkačku z oblečení odstranit. Oděv poskládejte tak, aby žvýkačka byla nahoře, hezky viditelná a vložte halenku, tričko či kalhoty s tímto dárečkem do mrazničky na několik hodin. Jakmile žvýkačka pořádně ztvrdne, jednoduše ji sloupnete. Jestliže máte v lednici pouze maličký mrazák, potírejte žvýkačku kostkou ledu – funguje to úplně stejně. Jen to vyžaduje trpělivost.

Horká voda

Pokud je oděv, na kterém žvýkačka ulpěla z materiálu, kterému nevadí vysoká teplota, ponořte jej do hodně horké vody tak, abyste na žvýkačku dobře viděli. Nechte látku i žvýkačku ponořenou a opatrně ji kartáčkem na zuby seškrábněte. Jestliže se vám nepodaří na první pokus celou žvýkačku odstranit, nechte látku uschnout a postup zopakujte.

Burákové máslo

Naneste na žvýkačku burákové máslo a pokuste se jej zapracovat do žvýkačky. Po krátkém čase žvýkačka změkne, stane se poddajnou, až se nakonec zcela odlepí. Nicméně tato metoda ohrožuje oděv mastnotou, proto musíte pracovat s burákovým máslem velmi opatrně a zapracovávat ho do žvýkačky po malinkých částech – následně musíte oděv vyprat.

Kobercová páska

Zkusili jste žvýkačku odstranit, ale na oděvu zbyly její zbytečky a teď nevíte, jak stopy po žvýkačce dostat dolů? Zkuste na oděv v místech, kde byla žvýkačka nalepit kobercovou pásku a strhnout. Kobercová páska je docela silná a dokáže zbytky žvýkačky na sebe nalepit. Nicméně na poprvé se vám to asi nepodaří a postup budete muset několikrát zopakovat.

Odstraňovač tmelů

Jedná se o produkt ve spreji, který obsahuje účinnou látku, která naleptá žvýkačku, díky čemuž ji odstraníte z oblečení, koberce, ale i sedací soupravy. Stačí žvýkačku několikrát postříkat, nechat krátce působit a setřít vlhkým hadříkem. Odstraňovač tmelů odstraňuje asfalt, tuky, oleje (a dokonce i žvýkačky) a není agresivní k podkladním povrchům.

 

Autor

Mezi můj největší koníček, který mi zabírá většinu času, patří psaní článků. Ale protože je potřeba i trochu žít mimo domov věnuji se 4x týdně sportovním aktivitám. O víkendu ráda odpočívám u kreativního tvoření a vymýšlím ruční dekorace.

1 komentář

Komentáře k článku