Hubnout se dá jakýmkoliv pohybem

0

Aby se nám alespoň něco povedlo zhubnout, musíme se trochu zapotit. Nemusí to však nutně být v tělocvičně. Důležité je neprosedět celé dny i večery na zadku. Zvlášť když vysedávání obvykle svádí zároveň k uzobávání  nějakých laskomin.

Hubnout se dá jakýmkoliv pohybem

Bohužel dnešní společnost se dá označit za „sedavou“, a to ve všech vyspělých zemích – nejen v České republice. K nejčastějším pohybům patří procházka k automobilu či zastávce, cesta do zaměstnání a opět domů. Mezi tím maximálně nějaký ten nákup. Ne každý v práci sedí, ale většinou tak tomu skutečně je. I když mají mnozí lidé zaměstnání kde nesedí, jedná se o stereotypní pohyb.

7-10 tisíc kroků během dne!

Pokud byste náhodou někdy vyzkoušeli krokoměr, budete překvapeni jak málo během dne nachodíte. Přitom nejen pro hubnutí, ale i upěvnění zdraví se doporučuje ženám 7 tisíc kroků denně a mužům až 10 tisíc kroků za den. To odpovídá přibližně 1,5 – 2 hodinám svižné chůze. Navíc je chůze pro člověka ten nejpřirozenější pohyb, kdy se procvičí rovnoměrně celé tělo, bez zatěžování jednotlivé svalové skupiny. K velmi oblíbeným mezi starší generací v poslední době patří nordic walking – chůze s holemi. Podle odborníků přináší viditelné výsledky už půl hodinová procházka, při které si navíc báječně vyčistíte hlavu.

Cvičit se dá kdekoliv a kdykoliv

K tomu, abyste byli fit vůbec nemusíte navštěvovat fitness centrum. Stačí, když pěšky zajdete někam, kde se vám bude líbit a podpoříte další pohyb. Ať už jde o tenis, házenou, plavání, taneční. Zvlášť ženy uvítají břišní tance, jazzový tanec a další. Přinesou vám nejen zdravotní výhody, ale i nové zážitky a zkušenosti. Když na to přijde hýbat se můžete i doma, pokud máte malé děti. A nemyslíme tím teď úklid, který mimo jiné také pomáhá pálit kalorie. U vaření se můžete pohupovat v bocích, stavět na špičky, sem tam udělat dřep. Moderní je poslední dobou zapojit do cvičení i děti a udělat si z toho zdraví prospěšnou zábavu.

Autor

Mezi můj největší koníček, který mi zabírá většinu času, patří psaní článků. Ale protože je potřeba i trochu žít mimo domov věnuji se 4x týdně sportovním aktivitám. O víkendu ráda odpočívám u kreativního tvoření a vymýšlím ruční dekorace.

Komentáře k článku