Co čekat od vztahu na dálku?

0

Vztahy na dálku jsou velmi ošemetné téma a většina nad takovými vztahy již předem láme hůl. On je podstatný rozdíl, zda se jedná o dočasné odloučení kvůli pracovní záležitosti nebo stálou situaci. A rovněž hraje velkou roli to, zda se pár dobře znal už předtím a došlo z nějakých důvodů k odloučení.

Rozhodně neexistuje žádné stejné měřítko, podle kterého lze posuzovat všechny páry fungující na dálku. Zatímco někomu takový vztah může z různých důvodů naprosto vyhovovat, druhý se trápí.

Mohou vztahy na dálku fungovat?

Ano. Vztahy na dálku fungovat mohou, ovšem bez jakékoliv záruky. Tu ostatně nemáme nikdy. Otázkou u takových vztahů je, jak moc jsme zamilovaní, zda si dokážeme najít zábavu a netrápit se nad osamocenými víkendy. Pravdou je, že někdy skvěle placená práce či lukrativní studium v zahraničí zničí i nadějně se rozvíjející vztah.

Jak vztah na dálku ustát?

Dříve než zvednete kotvy je vhodné si na toto téma s partnerem promluvit. Oba si ujasněte, jak moc na vašem vztahu lpíte, jaké jsou vaše vize, priority. Třeba zjistíte, že jeden z vás bere váš vztah vážněji než druhý. Shodnete-li se, že na vztahu chcete pokračovat i přes odloučení, jděte směle do toho. Internet zmenšuje svět a sbližuje lidi, už to není jako v minulosti, kdy jste museli chodit kolem poštovní schránky jako tygr v kleci. V kontaktu můžete být prakticky kdykoliv, pokud nebude partner na pustém ostrově, kde není signál.

Buďte často v kontaktu

Váš častý kontakt je důležitý. Chatujte si, volejte, posílejte zprávy aspoň jednou denně. Je určitě milé přečíst si ráno SMS s přáním hezkého dne – udržujte v sobě pozitivní pocity. Nutno dodat, že vztah na dálku je velkou zkouškou a ustojí jen silní, kde nechybí 100% důvěra. Patříte-li mezi žárlivce, zapomeňte na to, že by vám takový vztah vyšel. Dalším důležitým aspektem je umět najít si koníčky a vyplnit svůj volný čas. Ovšem i nadále dělejte některé věci společně s partnerem. Poslouchejte spolu hudbu, audioknihu, sledujte stejný film. A jakmile to bude možné, navštěvujte se a udržujte i tělesný kontakt.

 

Autor

Mezi můj největší koníček, který mi zabírá většinu času, patří psaní článků. Ale protože je potřeba i trochu žít mimo domov věnuji se 4x týdně sportovním aktivitám. O víkendu ráda odpočívám u kreativního tvoření a vymýšlím ruční dekorace.

Komentáře k článku