Atkinsonova dieta

0

Hubnout a zároveň jíst vaše oblíbené maso? I tato možnost existuje. Nabízí ji zajímavá Atkinsova dieta. Jedná se o dietu, která se na rozdíl od jiných nezakládá na omezení masa a tučnějších sýrů. Základem Atkinsovy diety je konzumace pokrmů, které má většina populace nejraději a jiné diety je zakazují. Jíst můžete všechny potraviny, jež jsou bohaté na bílkoviny. Těch je nejvíc samozřejmě právě v masu a sýrech. Jaké potraviny jsou tedy vhodné pro dodržování Atkinsovy diety?

Jídelníček při Atkinsově dietě

Při Atkinsově dietě sice můžete jíst i potraviny pro ostatní diety nevhodné, nicméně pozor na pokrmy obsahující sacharidy. Těm je nezbytné se velkým obloukem vyhnout. Vybrat si můžete pouze několik potravin, jež obsahují minimální přípustné množství sacharidů. Z masa si klidně můžete dát například tolik oblíbený uzený bok. Určitě byste jej ale měli pozřít pouze přiměřené množství. Klidně můžete maso kombinovat s proslulými francouzskými sýry anebo kvalitní čokoládou s vysokým obsahem kakaa.

Negativa Atkinsovy diety

Každá dieta není bezchybná a i Atkinsova dieta má své chyby. Držet by ji člověk měl pouze zhruba tři až čtyři týdny. Pokud budete tuto dietu držet delší dobu, můžete se vystavit nepříjemným stavům ohrožujícím zdraví. Budou spojeny hlavně s velmi nízkým příjmem vlákniny. Pouze jednodušším a méně obtížným příznakem problémů tohoto rázu je zácpa. Odbourávání bílkovin v extrémním množství může vést i k poruchám ledvin.

Dieta slavných

Atkinsova dieta je také někdy označována jako dieta celebrit. Propagátorkou této diety je třeba známá americká herečka Catherine Zeta Jones. I její vzhled jednoznačně ukazuje, že Atkinsova dieta může vést ke štíhlé linii a maximálně svěží vizáži. To samé platí i o další propagátorce této diety, již představuje Jennifer Aniston.

Autor

Komentáře k článku