4 nejčastější mýty o hubnutí

0

Velmi často se stává, že mezi tématy o hubnutí narazíte na spoustu chyb, případně kusých informací, které si špatně vyložíte a zdravé hubnutí se promění v hladovění a strádání. Chápeme, že v té záplavě informací je těžké se zorientovat. Proto přinášíme alespoň 4 nejčastější chyby, kterých se lidé dopouští. Ve skutečnosti je jich mnohem více. Vyhněte se jim a hubněte zdravě.

Vynecháním jídla snížím kalorický příjem

Častou chybou je, že si mnoho lidí vyloží snížení kalorií tak, že prostě vynechá jedno jídlo a bude mít raději hlad. Což je velká chyba. Kalorie se dají snížit i tak, že si na talíř vyskládáte správné suroviny a rozdělíte si je na den tak, abyste prostě žádné jídlo vynechat nemuseli a nesužoval vás hlad. Jíst nevhodné potraviny (kaloricky nevyvážené) a vynechat jedno z jídel je chybou, která vám maximálně způsobí nervozitu, hlad, chuťové ataky a kila zpátky.

Zaručené dietní přípravky

Sázíte na pilulky a koktejly? Opravdu dáváte přednost této cestě před nutričně vyváženou a zdravou stravou včetně trochu toho pohybu navíc? Pak pamatujte, že fungují pouze jako berlička, která vám pomůže na krátkou dobu v určitém období. Hlavní práce je na vás a žádné koktejly ani pilulky ji za vás neodvedou. Jakmile přestanete pít koktejly, kila se postupně vrátí zpět. Chcete žít do konce života na tekuté stravě? A nevěřte ani tomu, že nastartují váš metabolismus – to je nesmysl.

Abych zhubla – nesmím sacharidy

Ovoce, těstoviny, rýže, brambory – jsou sacharidy pro vás noční můrou? Pak se na ně zaměřte trochu víc. Existují sacharidy prospěšné a neprospěšné. Sacharidy v dotru, zákusku, zmrzlině určitě nepotřebujete a kazí výsledky, Nicméně sacharidy v luštěninách či ovoci a zelenině, to už je jiné kafe. Ano, sacharidy omezte, ale nevynechávejte ty „hodné“ úplně. Pokud chcete zhubnout, z ovoce dejte přednost lesním plodům.

Místo snídaně kafe – pak až oběd

Vynechávání snídaně je opět chybou. Něco jiného je přerušovaný půst, kdy od posledního večerního jídla odpočítáte 14 až 16 hodin (aby trávení mohlo odpočívat) a poté se teprve najíte. V takovém případě můžete snídani skutečně vynechat, ale během dne sníte všechna 3 hlavní jídla (snídaně, oběd, večeře) a vaše tělo nestrádá. Hubnutí totiž mnohdy kazí to, že šidíte své tělo na živinách. Z hrůzy si pak ukládá tuky do zásoby a vy se divíte, že přibíráte snad i ze vzduchu. Proto pokud nejste zvyklí snídat – nevadí. Ale udělejte si v tom pořádek a rozdělte si na den 3 jídla, která stihnete sníst.

Autor

Mezi můj největší koníček, který mi zabírá většinu času, patří psaní článků. Ale protože je potřeba i trochu žít mimo domov věnuji se 4x týdně sportovním aktivitám. O víkendu ráda odpočívám u kreativního tvoření a vymýšlím ruční dekorace.

Komentáře k článku