3 pádné důvody proč jít na masáž

0

Důvodů, proč zavítat na masáž existuje nespočet. Masáž má blahodárné účinky na lidský organismus po fyzické i psychické stránce. Nejvíce však na ní chodí lidé, aby si odpočinuli, načerpali novou energii, nechali se hýčkat a rozmazlovat, případně bolí-li je záda.

Masáže pomáhají s relaxací, odbourávají stres, navozují pocity spokojenosti, pomáhají v boji s celulitidou, usnadňují přísun kyslíku buňkám a mnoho dalších bonusů. Které další to jsou, vám hned prozradíme.

Masáž pomůže s hubnutím

Myslíte si, že lymfatická masáž patří jen ke kosmetickým zákrokům? Pak se mýlíte. Těm, kterým se nedaří zhubnout běžným způsobem či si chtějí dlouhodobě udržet štíhlou postavu, mohou lymfatické masáže pomoci. Jde o speciální hmatovou techniku, díky které se posiluje mízní systém, zlepšuje se imunita a přispívá rovněž k hubnutí.

Pěknější a pevnější pokožka

Efektu se dosahuje především díky lepšímu prokrvení a odstranění odumřelých kožních buněk. Díky masáže se podpoří přirozená obnova tkání, pokožka snáze přijímá výživné látky obsažené v oleji. Díky kosmetickým produktům používaných při masáží se pokožka hydratuje. Navíc tlakem za pomocí masážních tahů dochází k uvolnění potních a mazových žláz, čímž se podpoří látková přeměna.

Lepší psychika

Měli jste v práci toho až nad hlavu, reagujete podrážděně na své blízké? Nic se vám nedaří, jste v časové tísni? Pak na chvíli zvolněte tempo a snažte se nedělat situaci ještě horší. Udělejte si čas na masáž, která má prokazatelně výborný vliv na psychiku. Hlazení, doteky, masírovaní povzbuzují tvorbu hormonů štěstí – endorfinů. Naopak klesne produkce stresových hormonů. Masáž je vhodná úplně pro každého, ať už jste manažer nebo žena na mateřské dovolené. Každý má právo občas vypnout.

Další důvody

  • Prokrvují pokožku
  • Pomáhají s odbouráváním cholesterolu
  • Zamezují stárnutí pokožky
  • Odstraňují celulitidu
  • Zmírňují migrénu
  • Posilují imunitu
  • Zlepšují koncentraci a paměť
  • Uvolňují ztuhlé svaly a klouby

Autor

Mezi můj největší koníček, který mi zabírá většinu času, patří psaní článků. Ale protože je potřeba i trochu žít mimo domov věnuji se 4x týdně sportovním aktivitám. O víkendu ráda odpočívám u kreativního tvoření a vymýšlím ruční dekorace.

Komentáře k článku