Zaostřeno na ložnici a její vybavení

0

Myslím, že nikdo netouží se ráno probouzet polámaný, otlačený a bez energie. Většina z nás touží po kvalitním a plnohodnotném spánku. Vše záleží jak na výběru správné postele, roštu, matrace, ale i příjemného povlečení. Vhodně zvolený nábytek ovlivní fyzický odpočinek, ale člověk potřebuje vypnout i duševně. Tady na řadu přichází i správná volba barev a celkový vzhled interiéru. Bát se nemusíte světlých a studených barev. Nechejte svou ložnici rozzářit prostřednictvím ložnicového nábytku, barev a dekorací.Zaostřeno na ložnice

Spánek jako v bavlnce

Co se týká povlečení vybírat lze z různých materiálů, vzorů i barev. Vneste do své ložnice kousek přírody a sáhněte spíše po přírodních materiálech. Ty jsou příjemné vzhledem, ale i na dotyk. Elegance se dá spojit s praktičností. Nábytek by neměl postrádat dostatek úložných prostor. Vhodný je i výběr nočních stolků a příjemného osvětlení. Ložnice je místnost, kde trávíme třetinu svého života a proto se vyplatí do ní inventovat. K nejčastěji používanému materiálu patří dřevo.

Přírodní prvky do ložnice

Jednak je pevné, má vysokou trvanlivost, je zdravotně nezávadné a působí nanejvýš útulně. Dřevo je používáno už po několik století a rozhodně se nedá upřít dlouhá životnost nábytku z masívu. Je to vhodný materiál i pro alergiky. Postele z masívu zajistí příjemné a komfortní spaní až na několik let! Vybírat je možné ze smrku, dubu, buku či borovice. Smrk patří mezi měkké dřevo a prodává se za příznivou cenu. Buk je naopak tvrdé dřevo s hezkou kresbou. Dřevo z borovice je srovnatelné svou kvalitou se smrkem. Je pouze o něco málo křehčí, ale jde o dřevo velmi pružné. Dubové postele jsou hodně pevné, mají výbornou tvarovou stálost a hodí se také do vlhčích prostředí. Dřevo zkrátka bylo, je a bude oblíbené.

Autor

Mezi můj největší koníček, který mi zabírá většinu času, patří psaní článků. Ale protože je potřeba i trochu žít mimo domov věnuji se 4x týdně sportovním aktivitám. O víkendu ráda odpočívám u kreativního tvoření a vymýšlím ruční dekorace.

Komentáře k článku