Venušiny kuličky: Pomůcka, s níž zpevníte pánevní dno

0

Svalstvo pánevního dna může ochabovat. Ačkoliv tedy zatím necítíte problémy, hodí se věnovat se prevenci. Díky tomu si více užijete sexuální hrátky, kromě toho navíc předejdete hrozbě inkontinence ve vyšším věku. Venušiny kuličky využijete po porodu, ovšem začít můžete kdykoliv.

Kegelovy cviky

Tyto cviky získaly své jméno po doktoru Kegelovi. Zjistil totiž, že specifickým cvičením můžete posílit své pánevní dno. Cviků můžete najít několik, provádět je lze za pomoci Venušiných kuliček i bez nich. Stačí jen pár minut denně a již po pár týdnech ucítíte zlepšení. Je důležité soustředit se pouze na pánevní dno, břišní svaly by měly zůstat uvolněné. Bude to tedy chtít trochu cviku, ovšem rychle si je osvojíte.

Venušiny kuličky

Venušiny kuličky jsou skvělou pomůckou, která slouží podobně jako Kegelovy cviky. Jedná se o pomůcku, s jejíž pomocí posílíte pánevní dno. Po zavedení se svaly automaticky snaží kuličky udržet uvnitř těla, čímž dochází k posilování. Ani si to tedy nemusíte uvědomovat, svaly však budou pracovat. Nemusí se navíc jednat pouze o zdravotní pomůcku, kuličky mají skvělé využití i v sexuálním životě.

Jak vybrat ty pravé?

Venušiny kuličky jsou vyráběny v mnoha různých variantách. Nabízí se několik materiálů, záleží tedy jen na vás, co zvolíte jako nejlepší možnost. Velmi oblíbeným materiálem je silikon, který nabízí skvělé vlastnosti. Při rozhodování vám jistě pomohou recenze. Nejdůležitějším parametrem je hmotnost kuliček. Jestliže s nimi chcete teprve začít, volte raději lehčí modely. Postupně pak lze přecházet na těžší pomůcky, které svaly pánevního dna ještě více posílí.

O zdraví pánevního dna je důležité pečovat, jelikož svaly v této oblasti ovlivňují řadu ostatních věcí. Proto není radno podcenit posilování. Zvolit můžete pouze Venušiny kuličky, či je doplnit právě Kegelovými cviky.

Zdroj foto: www pixabay.com

Autor

Komentáře k článku