Tvrdá voda nepříznivě ovlivňuje zdraví pokožky: Jak se chránit?

1

Řadu domácností bohužel trápí tvrdá voda. O jejích negativních účincích na různé spotřebiče víme, zamyslely jste se však nad tím, jak ovlivňuje naše tělo? Pokožka může být velmi citlivá, proto je o ni třeba více pečovat, jestliže i vy máte doma tvrdou vodu.

Jaký má tvrdá voda vliv na pokožku

Tvrdá voda obsahuje vápník a hořčík, a to ve větším měřítku, než je vhodné. Obsah minerálů závisí na skladbě horniny, kterou voda protéká. Zejména při koupání se pak minerály a mýdlo usazují na pokožce a mohou jí ubližovat. To se projevuje podrážděním a svěděním pokožky. Tvrdou vodu můžete poznat i podle toho, že mýdla a šampony málo pění. Mnohdy tak kvůli tomu používáme větší množství těchto přípravků, což je nežádoucí.

Projevy podrážděné pokožky

Jestliže si nejste jistá, zda je vaše pokožka ovlivněna tvrdou vodou, pak zvažte, zda na sobě pozorujete tyto příznaky. Nejčastěji se jedná o suchou a podrážděnou pokožku. Zejména pokud máte citlivou pokožku či trpíte ekzém nebo jiným kožním onemocněním, je třeba dávat si na to pozor. Tvrdou vodou se těžko smývá mýdlo z kůže, jeho zbytky v kombinaci s minerály z vody pak způsobují potíže s pokožkou.

Pečujte o sebe

S tvrdou vodou se bohužel většinou nedá nic dělat. Proto se snažte alespoň omezit kontakt s touto vodou. Namísto dlouhých koupelí se tak spíše sprchujte. Jestliže máte velmi citlivou pokožku, zvažte, zda pro umývání obličeje nebude lepší používat filtrovanou či odstátou vodu. Dbejte hlavně na hydrataci pokožky, volte vhodné kosmetické přípravky. Nejen sprchový gel, pro péči o pokožku je důležité také tělové mléko či krém, které dostatečně hydratuje a navrátí pokožce hebkost a pružnost.

Tvrdá voda může být opravdu značným problémem v mnoha ohledech. Na pokožku však často zapomínáme, což je velkou chybou. Aby si totiž zachovala zdravý a krásný vzhled, je třeba dopřát ji dostatečnou péči.

Zdroj foto: www.pixabay.com

Autor

1 komentář

Komentáře k článku