Sušené brusinky pro zdravý močový systém i krásnou pleť

0

Sušené brusinky jsou oblíbenou pochutinou všech věkových skupin – mladých i dospělých, dokonce i malých dětí. Toto sušené ovoce je přirozeným řešením mnoha zdravotních problémů a je oblíbenou volbou, pokud jde o řešení problémů s pokožkou a nadváhou. Pokud chcete, aby vaše pokožka byla zářivá a zdravá, musíte do svého jídelníčku zařadit sušené brusinky.

Je známo, že brusinky, v jakékoli formě, sušené nebo čerstvé, pomáhají při prevenci onemocnění močových cest. Pravidelná konzumace tohoto ovoce může také předcházet akné, zastavit tvorbu lupů a dalších problémů s vlasy. Některé studie dokonce naznačují, že toto kouzelné ovoce funguje i pro hubnutí.

Nutriční hodnota sušených brusinek

Brusinky jsou nabité výživou ve formě vitamínů a antioxidantů. Překvapivě sušené brusinky zdraví podporují téměř stejným množstvím antioxidantů a vlákniny, jaké mají v čerstvém stavu. 

Přínos sušených brusinek

  • Snižují riziko kardiovaskulárních onemocnění

Brusinky mají polyfenoly, které mají protizánětlivé vlastnosti. O těchto látkách je známo, že snižují hypertenzi. Vysoký tlak je příčinou častých kardiovaskulárních problémů. Pravidelná konzumace sušených brusinek je jednoduchý a chutný způsob, jak omezit problémy se srdcem.

  • Zmenšují riziko infekcí močových cest

Brusinky mají další důležitou látku, které zabraňuje přichycení nežádoucích bakterií ke stěnám močových cest. Tím omezují činnost škodlivých bakterií působících záněty. Jako prevence se lidem, kteří mají k tomuto onemocnění sklony, doporučuje pití brusinkové šťávy nebo pojídání hrstky sušených brusinek každý den.

  • Skvělé pro ústní hygienu

Sušené brusinky zabraňují přichycení bakterií zubního kazu na zuby. To zlepšuje ústní hygienu posílením zubů a dásní a předcházením dalším problémům, jako je zápach z úst a krvácení dásní.

  • Zlepšení funkcí ledvin

Sušené bobulky jsou nabité kyselinou citrónovou, která pomáhá vyhnout se komplikacím souvisejícím s ledvinami a močovým měchýřem. Tato kyselina je klíčovým prvkem v prevenci tvorby ledvinových kamenů.

  • Pomáhají předcházet přibírání na váze

Průměrný dospělý každý den spálí kolem 1 500 až 2 000 kalorií. Počet spálených kalorií závisí na mnoha faktorech, jako je věk, pohlaví, životní styl, cvičební režim atd. Nahromaděné kalorie se nakonec přemění na tuk a zvýší tělesnou váhu. Je proto rozumnější konzumovat menší porce jídla, které nemají vysoký obsah kalorií. Jedna hrstka sušených brusinek ke svačince má zanedbatelný obsah kalorií a vysoký obsah vlákniny, která zasytí na delší dobu a zabrání tak pojídání kalorické stravy.

  • Poskytují lepší pleť

Sušené ovoce jsou bohaté na aminokyseliny a hydroxyprolin, které tělo potřebuje k tvorbě kolagenu. Ten je základní složkou, která udržuje pokožku jemnou a mladou. Brusinky také udržují pokožku hydratovanou.

  • Řeší problémy s vlasy

Sušené bobulky nabité vitamíny A a C mohou pomáhat s problémy s vlasy, jako jsou lupy a vypadávání vlasů. Látky obsažené v brusinkách zabraňují dehydrataci pokožky hlavy, která je hlavní příčinou lupů a mastných vlasů.

SEO optimalizace, kterou vám může naše společnost nabídnout, určitě pomůže i vám, abyste na internetu nezapadli.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Autor

Komentáře k článku