Rybí tuk: Jaké jsou jeho výhody pro naši pokožku

0

Rybí tuk je plný živin a je přínosem pro naši pokožku. Při každodenním používání zlepšuje texturu pokožky. Stárnutí pleti začíná po 25. roce života – a změny počasí a znečištění ovzduší také pleť negativně ovlivňují. Zařazením rybího tuku do rutiny péče o pleť se můžete vyvarovat mnoha kožních problémů. Rybí olej má antioxidační vlastnosti, které pleť chrání před volnými radikály. Pojďme se podívat, jak jej můžeme použít v péči o pleť a kůži.

Pomoc s jizvami

Naneste jednu nebo dvě kapky rybího oleje na oblast jizvy a masírujte. Při pravidelném používání se pokožka začne hojit. Kromě toho můžete také odstranit skvrny jejich použitím na obličejovém obalu.

Masáž obličeje

Masáž obličeje je velmi důležitá pro opravu poškozené pokožky a pro boj proti vráskám. Rybí olej můžete při této masáži použít. Po nanesení rybího oleje vezměte obličejový váleček a masírujte s ním obličej. Po masáži nechte olej na obličeji ještě půl hodiny a poté obličej opláchněte.

Použití jako pleťová maska

Rybí tuk lze použít i k výrobě pleťových masek. Pokud tedy máte suchou pokožku, rozhodně tuto masku doporučujeme. Pro výrobu pleťové masky smíchejte med s rybím olejem. Podíl rybího tuku v masce závisí na vašem typu pleti. Pokud máte hodně suchou pokožku, přidejte rybího oleje více. Po pořádném promíchání tuto směs naneste na obličej a nechte asi 15 až 20 minut působit. Poté si umyjte obličej vlažnou vodou.

Vytvrzování nehtové kůžičky

V chladných dnech trpí naše nehtové kůžičky, kdy se jejich narušením vytvoří jeden záděr za druhým. Toho se však můžete vyvarovat pomocí rybího oleje. Naneste rybí olej na nehty a kolem nich. To nejen vyřeší problém nehtové kůžičky, ale také vaše nehty budou lesklejší.

Zdroj foto: pixabay.com

Autor

Komentáře k článku