Proč si pořídit menstruační kalíšek

0

Menstruace se pochopitelně řadí mezi zcela přirozenou součást života každé ženy. V dobách minulých se jednalo o skutečný problém, jelikož pomůcky určené pro menstruaci byly skutečně nekvalitní a zejména neseděly přesně tak, jak mají. Výsledkem byl fakt, že se žena ve svých dnech fakticky neobjevovala na veřejnosti. Dnes je tomu naštěstí úplně jinak a my ženy si můžeme vybírat přesně takové menstruační pomůcky, které nám budou dokonale vyhovovat a my se budeme i při svých dnech cítit sebejistě. Jednou z nejnovějších možností pomoci při menstruaci je menstruační kalíšek. Ten se zavádí do pochvy a zachycuje efektivně menstruační krev. Mění ze zhruba po 4 až 12 hodinách a nabízí velké množství nesporných výhod.

Precizní hygiena

Velkou výhodou menstruačních kalíšků je především hygiena. Ta je maximální, jelikož kalíšky neobsahují žádné deodoranty anebo absorpční látky. Vyrobeny jsou z antialergenního materiálu a nijak nenarušují prostředí vagíny. Vynikající jsou pro ženy, které trpí nepříjemnými ekzémy anebo vyrážkami způsobenými klasickými vložkami. Hladký povrch samotného kalíšku zabezpečí naprosté zajištění stálého samočisticího procesu pochvy.

Pohodlná údržba kalíšku a dlouhá životnost

Menstruační kalíšek je vhodné čas od času zabezpečit z hlediska hygieny, a to stejně jako je tomu u dětského dudlíku. Stačí jej vyvařit pouhých 5 minut ve vodě. Kalíšek je možné ale také desinfikovat i speciálními tabletami, jež byly pro tento účel vyrobeny. Po této údržbě jej ovšem každopádně opláchněte v čisté vodě. Životnost samotného kalíšku je maximální a pohybuje se od 5 do 15 let. Dlouhá životnost je typická pro kalíšky vyrobené z lékařského silikonu.

Ekologický provoz a maximální ochrana

Menstruační kalíšek je vyroben ryze z přírodních materiálů a k životnímu prostředí je tak maximálně přátelský. Používat jej lze při jakýchkoli aktivitách. Typické je například plavání, jízda na kole anebo zimní sporty. Mít jej ale můžete prakticky při všech aktivitách.

Autor

Komentáře k článku