„Proč nemá chuť na sex?“ – nabízíme odpovědi

0

Známe to všichni. Po celém dni v práci si přejeme alespoň malou chvilku sblížení se svým protějškem. Těšíme se, jdeme s jasnou nabídkou, ale ta je odmítnuta. Proč nemá partner(ka) chuť na sex? Zde jsou tři scénáře.

Povinnosti

Většině mužů i žen hlavou stále běhají každodenní povinnosti. Co jsme zvládli? Co je třeba ještě zařídit? Do toho se přidají nepříjemné vzpomínky na nerudného šéfa, na kolegy v práci, jejichž práci vykonáváme za ně, a je zaděláno na problém. Najednou se k nám přiřítí partner(ka) s jasným úmyslem. Nelze však přehodit výhybku takto rychle.

Už vám to zapadá? Před tím, než se na partnera vrhnete, se zajímejte o jeho pocity. Navoďte správnou atmosféru a nespěchejte. Jedině tak se dostanete do situace, že si budete přát milování oba dva.

Bolesti

Nesnesitelná bolest břicha, migréna, oteklé nohy z celodenního pobytu v práci, bolest v zádech, která ne a ne polevit. Vleklé zdravotní potíže, které nám nedovolí se ani pořádně vyspat. Nebo přetažené tělo z tréninku v posilovně. Do toho přichází partner(ka), a bez ohledu na vaše momentální rozpoložení požaduje jediné…

I vám se to někdy stalo? Pokud ne, podívejte se na svůj protějšek jinýma očima. Opět je lepší vyčkat, než se urputně domáhat sexu, který by nebyl kvalitní. Zeptejte se, jak se váš protějšek cítí. Nabídněte masáž nohou nebo celého těla. Někdy stačí péče o ruce – krémem na ruce namažte protějšku ruce, které budete mnout a hladit. Na stres i bolesti zapomene. Nabídněte svou náruč.

Nálada

V posledních dnech se jen hádáte. Místo milostných sms posíláte a přijímáte nákupní seznam, nebo další věci, co je potřeba vyřídit. Večer se k vám přiblíží partner(ka) s jasnými úmysly. Máte chuť?

I zde je třeba zapracovat na vztahu. Partnerství je o komunikaci a nehody jsou normální. Nabídněte pomoc s běžnými úkony. Přijďte s přátelským tónem v hlase. Nechte čas pár minut plynout při vzpomínkách na lepší časy. Najděte k sobě cestu.

Využijte tyto rady, a budete mít den příjemnější nejen vy, ale i váš protějšek.

Zdroj foto: https://pixabay.com/cs/photos/postel-spací-pár-1822497/

Autor

Komentáře k článku