Proč konzumovat banány

0

Myslíte si, že když vám nebo vašim dětem návštěva přinese banány, jedná se o podřadný dárek? Objevte alespoň 5 důvodů, proč jsou banány jednou z nejlepších potravin, a stane se z vás milovník tohoto přirozeného zdroje energie!

Když cvičíte

Banány mají jedinečnou schopnost vás díky svému složení chránit před přetížením svalů, pokud právě cvičíte. Navíc si vaše tělo udrží potřebnou hladinu přirozených cukrů, a vy budete mít dostatek energie. Jeden banán před cvičením je ideální volba!

Vstříc dobré náladě

Věděli jste, že banány obsahují vysoké hodnoty aminokyseliny tryptofanu, který náš organismus dokáže změnit na serotonin, tedy „hormon štěstí“? Toto oblíbené ovoce vám přirozeným způsobem dodá dobrou náladu a pocit štěstí.

Pryč se škodlivými látkami!

Díky tomuto obyčejnému žlutému ovoci svému tělu můžete dopřát lázně v podobě podpory trávicího systému, střevní peristaltiky, i odstranění nežádoucích látek z organismu. Banány dokáží odvádět z těla například těžké kovy, ale i mnohé toxiny.

Dopřejte si správné trávení

Díky obsahu vitamínů a minerálních látek jsou banány oblíbenou formou potravy v případě rekonvalescence po nemoci. Mají však také další významnou funkci – díky vysokému obsahu vlákniny nám zajistí i správnou funkci střev – nebudou vám tedy hrozit nepříjemnosti, které jsou spojeny s užíváním antibiotik, jako je zácpa nebo průjem.

Hodnotný vitamín

V banánech je hojně zastoupen také přirozeně se vyskytující vitamín B6, který pomáhá při velké řadě obtíží – dokáže posilovat naši nervovou soustavu, umí zmírnit otoky, nebo vám dokonce významně pomůže ve vašem úsilí při touze po hubenější postavě.

Prevence civilizačních chorob

Banánům můžete poděkovat za preventivní působení na váš organismus, který stimulují díky vysokému obsahu antioxidantů. Ty chrání tělo před volnými radikály, a tím také před nejčastějšími civilizačními chorobami, jako jsou hypertenze, rakovina nebo deprese.

Banánům zdar!

Zdroj foto: https://pixabay.com/cs/photos/banány-ovoce-sacharidy-milé-žlutá-652497/

Autor

Komentáře k článku