Potřebujete zastínit okno? Poradíme vám, zda vybrat záclony, nebo závěsy

0

V interiérech už mnohdy figurují spíše strohá okna se žaluziemi, ovšem to je velká škoda. Záclony a závěsy jsou totiž skvělou možností, jak celý byt zútulnit. Navíc je můžete hravě sladit s okolním designem tak, aby vypadaly jednoduše skvěle.

Záclony, nebo závěsy?

Jestliže si nedokážete představit okno bez zastínění, pak je dobré kombinovat záclony s žaluziemi. Můžete tak snadno regulovat světlo v místnosti, přičemž zachováte i zdobný prvek v podobě záclon. Záclony se navíc postarají o to, aby zvenčí nebylo do pokoje vidět. Jestliže však žaluzie nechcete, pořiďte raději závěsy, díky kterým bude spánek komfortní. Postarají se totiž o zastínění, přičemž dobře působí. Samozřejmě je můžete zkombinovat i se záclonami, společně budou vypadat skvěle.

Výběr záclon

Jestliže jste se rozhodli pro záclony, může být složité vybrat ty pravé. Nabízí se totiž spousta možností. Samozřejmě vybírejte podle vzhledu, ovšem důležitá je také praktičnost. Vybraný materiál totiž může ovlivnit, kolik slunečního světla do pokoje pronikne. Hustější látky jsou tak vhodné spíše do ložnice. Délku záclony pak přizpůsobte konkrétnímu oknu. Sahat může až k parapetu, ovšem pokud na něm máte například květiny, lepší volbou budou kratší záclony.

Jak vybrat závěsy

Jestliže chcete interiér doplnit i závěsy, je třeba vše sladit. Proto by materiál i barva závěsů měla ladit s dalším bytovým textilem. Můžete je tak hravě zkombinovat třeba s ubrusem, přehozem na postel, barvou pohovky a podobně. Díky tomu vytvoříte dokonale vyladěný interiér, který bude útulný. Délku závěsu přizpůsobte oknu, nezapomeňte však, že je třeba měřit vzdálenost už od garnýže.

Záclony a závěsy jsou skvělým prostředkem, jak zpříjemnit jinak chladný a strohý interiér. Vybírat můžete z mnoha různých materiálů a provedení, takže snadno najdete to pravé přímo pro vaši domácnost.

Zdroj: www.pixabay.com

Autor

Komentáře k článku