Pomelo aneb buďte zdravá a hubená přírodní cestou

0

Pomelo je docela neobvyklý citrusový plod, který pochází z jihovýchodní Asie, a je příbuzný grapefruitu. Šťavnatá dužina pomela má bílou, červenou nebo růžovou barvu a sladkou, pikantní a někdy i trochu pikantní chuť. Barva dužiny závisí na druhu pomela, které jsou bílé, červené a růžové. Není oblíbené jenom pro jeho chuť, ale hlavně pro své zdraví prospěšné účinky. Jaké to jsou?

Posiluje imunitu a zabraňuje předčasnému stárnutí

Pomelo posiluje imunitu tím, že obsahuje velké množství kyseliny askorbové a vitaminu C. Ten zvyšuje pohyb bílých krvinek, čímž bojují proti stárnutí. Je také bohaté na antioxidanty, které zabraňují předčasnému stárnutí kožních buněk, jelikož je chrání před poškozením volnými radikály. Pomelo také obsahuje vzácnou chemickou látku zvanou spermidin, která se jinak vyskytuje pouze v lidských spermiích a u níž byly prokázány účinky proti stárnutí.

Reguluje trávení

Jelikož je pomelo bohaté na vlákninu, pomáhá v boji se zažívacími obtížemi. Jedlá část pomela obsahuje asi 25 % denní potřebné vlákniny, která je vhodná pro hladký pohyb střev. Zabraňuje také vzniku hemeroidů a rakoviny tlustého střeva.

Reguluje krevní tlak a udržuje zdraví srdce

Vysoká dávka draslíku v každém pomelu reguluje průtok krve, čímž udržuje správný krevní tlak. Snižuje také zátěž srdce, takže předchází možnosti vzniku mrtvice nebo infarktu. Také zabraňuje zvyšování hladiny cholesterolu a udržuje zdravý srdeční systém.

Pomáhá hubnout

A to nejlepší na konec. Pomelo totiž obsahuje vzácný enzym Karnitin palmitoyl-transferáza, který je úzce spojen s hubnutím a prevencí obezity. Nejlépe je si dát jednu porci tohoto ovoce ráno na lačno. Budete mít nejenom zdravou a chutnou snídani, ale také kvaše zažívání bude fungovat tak, jak má, což má na hubnutí také nesporný vliv.

Vsaďte na přirozenou formu zdraví.

Zdroj foto: www.freepik.com

Autor

Komentáře k článku