Pokojové rostliny – 6 tipů, jaké se hodí do bytu

0

Pokojové rostliny jsou oblíbenou ozdobou interiéru, jelikož skvěle oživí každou místnost. Na výběr máte z nepřeberného množství druhů, může tak být složité vybrat si, jaká rostlina se bude hodit do vašeho bytu či domu. Tyto tipy vám mohou pomoci, pokud hledáte nenáročné krásné rostliny, díky kterým nebude interiér mdlý.

Zdraví prospěšné pokojovky

  • Aloe vera – velmi známá rostlina, a to hlavně pro své léčivé účinky. Obsah listů je skvělý pro péči o pleť. Aloe se pyšní poněkud netradičním vzhledem, i bez květů dokáže být velmi zdobná. Její pěstování navíc není složité.
  • Zelenec – ten je velmi oblíbenou pokojovkou, jelikož nevyžaduje náročnou péči. Zajímavostí je, že dokáže vyfiltrovat 90 % oxidu uhličitého ze vzduchu. Díky tomu tak kvalita vzduchu v domácnosti bude mnohem lepší.

Okrasné rostliny

  • Orchidej – tyto rostliny jsou velmi oblíbené, a to zejména díky nádherným květům, které jsou jedinečné. Jejich pěstování je poněkud náročnější, jelikož orchidej potřebuje skvělou péči. I přesto se však nemusíte dočkat květů. Ovšem pokud se vám poštěstí, získáte krásnou exotickou ozdobu.
  • Aglaonema – na této pokojové rostlině zaujmout hlavně žíhané listy. Její skvělou vlastností je, že je pohlcuje pachy ve vzduchu. Jestliže však máte doma zvířata, je třeba dávat si pozor, při pozření této rostliny může dojít k lehké otravě.

Sukulenty

  • Kaktusy – jedná se o velmi oblíbenou volbu zejména pro začátečníky. Tyto rostliny si totiž rozhodně nepotrpí na skvělou péči, ba spíše naopak. Díky tomu tak můžete získat krásnou rostlinu, přičemž ji bude stačit jen občasně zalít.
  • Další sukulenty – v této skupině rostlin najdete mnoho různých zástupců. Můžete tak najít přesně to, co se vám líbí. Společnou vlastností sukulentů je jejich nenáročnost na péči, což je pro někoho velkou výhodou.

Různých pokojových rostlin je opravdu mnoho, není tedy snadné vybrat konkrétní druh. V počátcích pěstování však oceníte nenáročné druhy, které jsou však zároveň zdobné a mnohé z nich i užitečné.

Zdroj foto: www.pixabay.com

Autor

Komentáře k článku