Podporujte své děti

0

Už při založení rodiny si představujeme, co všechno mohou naše děti v životě dokázat. Ve značné míře je v tom můžeme podporovat, samozřejmě, my rodiče, ale nic bychom neměli hnát do extrémů.

Je důležité se o dítě nejen starat, nebo dávat mu lásku, ale ho i pozorovat, abychom přišli na to, co ho skutečně zajímá a na co má možná talent. Právě talent je dnes poměrně v pozadí, protože pro běžný život není velmi prospěšný. Pokud tedy člověk nemá skutečně velký talent a nepodaří se mu prorazit v dané oblasti, aby se uživil, musí si najít práci, ve které mu budou jeho vlohy i tak zbytečné.

Život však není jen o práci, a pokud dítě například baví hudba, rozvíjejte tuto jeho zálibu. I když z něj možná nebude profesionální hudebník, může takto dostat alespoň možnost odreagování se. Chcete-li i u svého dítěte rozvíjet hudební nadání, kupte mu syntezátor. Nezabere mnoho místa a může dělat různé experimenty.

Koníčky a kroužky pro děti jsou ve velké míře oblíbené, no neberte jim veškerý volný čas. Děti, zejména ve školním věku, potřebují i vlastní prostor, aby si mohli dělat plány. Ani hra s kamarády není zbytečná. Věnujte jim však i svůj volný čas. Poslouchejte jejich starosti a radosti, zabavte se s nimi třeba i při skládání oblíbených puzzle, určitě to ocení. Jen takto si udržíte dobrý vzájemný vztah.

Autor

Komentáře k článku