Píchání v boku při cvičení: Jak se ho zbavit?

0

Běh, plavání či třeba cyklistika dokážou dát tělu zabrat. Zejména pokud na tento pohyb nejste zvyklí, můžete se objevit nepříjemné píchání v boku. To je pořádně nepříjemné a může tak zkazit celou sportovní lekci. Jak se tohoto pocitu zbavit?

Stravování před sportem

Jedním ze způsobů, jak lze předejít píchání v boku, je správný jídelníček při sportování. Před cvičením byste neměli konzumovat příliš velkou porci, a to zhruba hodinu, než se vrhnete do sportu. Jídlo totiž zabere značný objem žaludku, čímž vzniká tlak a tření na stěnu břišní. Břicho může být podrážděno také sladkými nápoji či tučným jídlem. Abyste tedy předešli nepříjemnému píchání v boku, je dobré omezit konzumaci těchto jídel a velkých porcí alespoň tři hodiny před tréninkem.

Pitný režim

Při sportování je neméně důležitý také pitný režim. Je však důležité pít správným způsobem. Rozhodně není dobré vypít před tréninkem značné množství vody. Mnohem lepší je pít po malých doušcích, aby se břicho nenaplnilo tekutinou. Vy tak budete hydratováni a nedojde k podráždění břicha. Někdy je dehydratace považována za původce pocitu píchání v břiše, ovšem tato souvislost nebyla přímo prokázána. Tak jako tak však hydratace zůstává velmi důležitá.

Rychlá pomoc

Prevence je nejlepším způsobem, jak se píchání v boku vyhnout. Jakmile se tento pocit objeví, jen stěží s ním lze něco dělat. Zřejmě totiž neexistuje univerzální řešení, které by pomohlo všem. Uleví vám samozřejmě přerušení tréninku, to však nebývá ideální. Měly byste však alespoň zpomalit a dopřát si čas. Pomoci může pár hlubokých nádechů a tlak na oblast břicha. Doporučuje se také předklonit se a natáhnout se na nebolestivou stranu, čímž se protáhne postižená oblast.

Pocit píchání v boku dokáže pořádně znepříjemnit trénink. Nemusí to však být důvodem, proč byste se sportem měly přestat. Stačí znát pár triků, jak se tomu vyhnout.

Zdroj foto: www.pixabay.com

Autor

Komentáře k článku