Nejlepší koupele v České republice

0

Společně s Maďarskem patří Česká republika k lázeňským velmocím. Lázně najdete mimo nejproslulejších Karlových varů téměř po celé republice. Přinášíme vám seznam nejlepších wellness zařízení, kde můžete vyrazit za odpočinkem i léčbou pohybového aparátu, gynekologických potíží a dalších zdravotních neduhů. Mimo koupelí si můžete dopřát i různé druhy masáží. 

Konstantinovy lázně

Konstantinovy lázně se nalézají v městečku stejného názvu nedaleko Plzně. Mají jednu zvláštnost, a to je, že zdejší minerální voda má nejvyšší obsah kysličníku uhličitého. To je výtečné především pro léčbu oběhového a pohybového ústrojí.

Lázně Bohdaneč

Léčivým zdrojem je tady čistá minerální voda. Naprogramovat si můžete jak koupele a odpočinek, tak masáže. Strávit tam můžete víkend nebo klidně celý týden. Ozdravte svůj organismus a pohybový aparát díky slatiny a přírodní minerální vody.

Lázně Pramen

Jedná se o pivní a vinné lázně, které najdete v našem hlavním městě. Mimo lázní si můžete pochopitelně objednat i další služby, jako jsou masáže. Ponoříte se až po uši do kádě s vínem anebo pivem a veškeré vaše trápení se rozplyne. Koupel má pozitivní účinky na organismus včetně pokožky, která si vytáhne z této lázně vitamíny. Během koupele si můžete dát pivo nebo láhvinku kvalitního vína.

Lázně Klimkovice

V moderním areálu si můžete užít jodobromových koupelí ze solanky, která má blahodárné účinky na organismus. Do Klimkovic míří především pacienti s problémy pohybového ústrojí, s problémy cévního systému i gynekologickými a neurologickými potížemi.

Lázně Darkov

Jedná se o rozlehlý komplex, kde naleznete hned dva léčebné areály – lázně jsou v Karviné. Podobně jako v Klimkovicích i zde je léčení úspěšné díky zdroji jodobromové solanky. Míří zde především pacienti s gynekologickými potížemi, potížemi pohybového ústrojí, po aplikaci kloubních náhrad, nemoci nervového a oběhového ústrojí a dokonce lidé s kožním onemocněním, včetně léčení popálenin.

Autor

Mezi můj největší koníček, který mi zabírá většinu času, patří psaní článků. Ale protože je potřeba i trochu žít mimo domov věnuji se 4x týdně sportovním aktivitám. O víkendu ráda odpočívám u kreativního tvoření a vymýšlím ruční dekorace.

Komentáře k článku