Na co je multifunkční hrnec a proč ho využívat?

0

Multifunkční hrnec je skvělou vychytávkou do každé kuchyně. Jedná se o chytrý přístroj, díky kterému získáte nepřeberné možnosti pro přípravu jednotlivých pokrmů, a to jen za pomoci jednoho přístroje. Má totiž mnoho funkcí, hravě nahradí i troubu či gril. V čem spočívají jeho výhody?

Jak multifunkční hrnec funguje?

Multifunkční hrnec funguje na jednoduchém principu. Je napájeny za pomoci elektrické energie, a tak ho jen jednoduše stačí zapojit do zásuvky. Díky velkému množství příslušenství, které k tomuto netradičnímu kousku nádobí patří, můžete v jediném hrnci vařit, péct, smažit, grilovat či dokonce vařit v páře a fritovat. Díky takové multifunkčnosti si vystačíte s málem spotřebičů, a navíc ušetříte i prostor, aniž by vás to omezovalo v přípravě různých pokrmů.

Výhody multifunkčního hrnce

Kromě toho, že je tento hrnec opravdu všestranný, vám dokáže vaření ulehčit i v jiných ohledech. Při vaření vám totiž ušetří velké množství času. Stačí nachystat suroviny, poté zapnete specifický program dle toho, co připravujete a pak se až do uvaření o jídlo nemusíte starat. Ovládání tohoto hrnce je opravdu jednoduché, zpravidla je totiž vybaven displejem. Kromě toho ušetříte také svoji peněženku a přírodní prostředí. Odpadá totiž starost o mytí velkého množství nádobí a také spotřebujete menší množství energie.

Podle čeho takový hrnec vybírat?

Na trhu najdete mnoho různých multifunkčních hrnců, je proto důležité vědět, co od něj očekáváte. Vybírat můžete na základě počtu funkcí, díky tomu poznáte, jak v něm jídlo můžete připravovat. Mezi nejčastější programy patří vaření, pomalé vaření, pečení, grilování, smažení a mnoho dalších jako třeba zavařování. Dejte si pozor i na příkon hrnce, ten totiž ovlivňuje rychlost přípravy pokrmu. Multifunkční hrnce se mohou pohybovat od 200 do 1650 W. Kromě toho je důležitá také velikost hrnce, pro jednu až dvě osoby si vystačíte s hrncem o objemu 1–4,5 litru, pro tři až čtyři je pak lepší pořídit hrnec o objemu až 6,5 litru. Pokud tohoto pomocníka chcete pořídit do většího provozu, můžete ho sehnat s objemem až do 12 litrů.

Multifunkční hrnec je opravdu skvělou pomůcku, pokud o něm přemýšlíte, rozhodně nemá smysl váhat. Nabídne vám totiž mnohem snazší a rychlejší vaření. Pokud si pořídíte hrnec s rozšířenými funkcemi jako je nastavitelná teplota, udržování teploty či odložený start, o vaření se už v podstatě nebudete muset vůbec starat, většinu práce za vás totiž udělá tento chytrý hrnec.

Zdroj foto: www.pixabay.com

Autor

Komentáře k článku