Jste těhotná na Vánoce? Užijte si svátky co nejlépe to jde

0

Pokud jste někdy zažili těhotnou ženu v rodině o Vánocích, moc dobře víte, jak speciální takové svátky jsou. Výjimečnost adventní době dodá právě očekávání nového člena rodiny, na kterého se všichni těší. Jste nyní těhotná vy? Užijte si krásné svátky a vyvarujte se některým chybám, které vám mohou Vánoce znepříjemnit.

Vidíte vánoční svátky v růžových barvách? Krásné rodinné fotky, hlazení bříška a nádherně ozdobený stromeček. Za tím vším však stojí hodně práce, od předvánočního úklidu, přes zdobení až po velké přípravy jídla. Myslete teď především na sebe a nenechte se rozhodit předvánočním chaosem. Potřebujete především klid.

Zapomeňte na předvánoční úklid

Věřte, že vám nikdo hlavu neutrhne, když doma nebude o Vánocích perfektně naklizeno. Zkuste si v hlavě srovnat priority, což je vaše miminko. Pokud se nedokážete smířit s myšlenkou, že by doma nebylo perfektně uklizeno na Vánoce, poproste o pomoc celou rodinu nebo si klidně najměte uklízečku, která za vás tento velký úklid udělá. Není nic snadnějšího než si říct o pomoc u druhých, každý vám rád vyhoví.

Pokud byste totiž zůstala na celý úklid sama, může se stát, že se zničíte ještě před Vánocemi. Velký nápor na tělo může ohrozit zdraví vaše i miminka, což je naprosto zbytečné riskovat. Užívejte si adventní čas v klidu a úklid tolik neřešte.

Vyzdobte domov společně

Zdobení bývala vaše silná stránka a těšíte se na vánoční výzdobu celý rok? Tentokrát si jej naplánujte společně s vaším partnerem, kamarádkou nebo rodinou. Plné krabice ozdob můžete připravit a udělat si při zdobení hezké společné odpoledne u horké čokolády a smíchu.

Vánoční stromeček pak zdobte s partnerem taky pospolu, můžete si k němu pustit nějaký romantický vánoční film a užívat si tu atmosféru svátků. Je to úplně naposledy, co zdobíte stromek jen pro sebe, ty příští Vánoce bude v hlavní roli především vaše miminko.

Pečení cukroví si domluvte s rodinou

Ani na pečení cukroví nemusíte být sama. Připravte si recepty, které na vašem stole nesmí chybět a domluvte se s maminkou či kamarádkou, že je upečete společně. Ve dvou se peče mnohem lépe a rychleji, tudíž budete mít cukroví raz dva. Navíc si u pečení užijete mnoho legrace. Nezapomeňte si udělat fotky z pečení cukroví s bříškem, takové fotky určitě za pár let oceníte.

Užijte si veškeré vánoční akce

Cítíte se po fyzické stránce dobře a máte potřebu se podívat na všechny akce, co jsou kolem vás? Pak vám nesmí uniknout krásná procházka vánočními trhy ve vašem městě, díky kterým nasajete tu pravou atmosféru Vánoc. Vyrazte s partnerem, dejte si spolu nealkoholický punč a trdelník, kupte si novou ozdobu na vánoční stromek a nezapomeňte také na jmelí, které přinese do vaší domácnosti velkou dávku štěstí. Takové odpoledne si užijete maximálně a budete ráda vzpomínat na doby, kdy jste byli na trzích jen v jednom. Ty další Vánoce už totiž budete procházet trhy i s kočárkem.

Myslete na pestrou stravu

Vánoční půst si letos určitě odpusťte, to vašemu tělu ani miminku rozhodně nepřidá. Naopak se ale nepokoušejte ani o velké přejídání, i když k tomu plné stoly jídla lákají. Snadno se můžete přejíst sladkého cukroví nebo chuťovek, takového mlsání budete ale o pár minut déle litovat. Nechcete přece, aby vás celý Štědrý den bolelo nafouknuté břicho.

Mezi klasické dobroty vánočních svátků si do jídelníčku zařaďte i něco pestřejšího, do misky si také nakrájejte ovoce a zeleninu. Nezapomínejte během návštěv a nadšení ze stromečku na pitný režim, ten se nesmí zanedbávat v žádném případě.

Letos vyberte správnou vůni Vánoc

O svátcích všechny domácnosti voní po vanilce, pomerančích, skořici nebo jiných vůních typických pro Vánoce. Zkuste si nejdříve očichat, která vůně je vám příjemná. V těhotenství se totiž čich výrazně mění a může vám vadit vůně, kterou jste vždycky milovala. Myslete na to a připravte se ještě před samotnými svátky.

Hlavní je pohoda a klid

I když je jasné, že vás bude chtít vidět snad úplně každý, především kvůli očekávání miminka, nebojte se návštěvy odmítat. Přejíždění z jedné rodiny do druhé vám určitě na klidu nepřidá, myslete především na sebe a vaše miminko. Pokud se na to nebudete cítit, klidně všechno sveďte na těhotenství a zůstaňte v teple domova.

Zdroj foto: www.freepik.com

Autor

Komentáře k článku