Jak zvýšit šanci na otěhotnění? Tyto tipy vám nejspíš na gynekologii neřeknou

0

Rozhodli jste se s partnerem, že rozšíříte vaši rodinu o dalšího člena? Pokud nastal čas na miminko, pak určitě začínáte také řešit, co pro to můžete udělat. Zvýšit možnosti na otěhotnění si přeje každá žena, která po miminku touží.

Ať už teprve přemýšlíte nad těhotenstvím nebo už si dávno miminko přejete, jedno všechny tyto ženy spojuje. Každá totiž udělá maximum pro to, aby její těhotenství přišlo co nejdříve a mohla se tak těšit z přicházejícího zázraku. Zejména ženy, které se snaží o miminko se svým partnerem už pár měsíců nebo dokonce let, si prochází nejrůznějšími fázemi a zkouší mnoho rad a tipů.

V hlavní roli je psychika

Možná to nechcete slyšet a možná jste už o zdravé psychice slyšeli už mnohokrát. Ale ano, opravdu velkou část kladných možností na otěhotnění vede jako hlavní generál psychické zdraví. Pokud je žena v klidu, v pohodě a nemá příliš mnoho stresu, pak je možnost otěhotnět o mnoho vyšší. To se však nedaří ve chvíli, kdy se snaha o miminko neustále prodlužuje a motivace klesá.

Zkuste si v takovém případě říct, že si dáte k dobru například půl roku, Pokud to váš zdravotní stav i věk dovoluje a vy máte možnost si dopřát více času, odbourejte myšlenky od snažení a zaměřte se na práci, koníček, cestování. Nezní to jako snadný plán, ale věřte, že je to polovina úspěchu.

Hygienu odsuňte na druhou kolej

V každé příručce o ženské hygieně se dočtete, že po pohlavním styku je vhodná sprcha. Zamezíte tak sice možným infekcím nebo kvasinkám či narušení správné kyselosti ve vagíně, to však není vše. Je potřeba si uvědomit, že při důkladné sprše také odplavíte mnoho spermií, které tak nemohou dojít do zdárného konce ke zralému vajíčku.

Běžte se po milování vyčůrat a zamezte tak možné infekci v močové trubici, sprchu však nechte až na druhý den nebo až po pár hodinách. Prostředí ve vagíně tak zůstane přesně takové, jaké je k oplodnění potřeba.

Zařaďte vitamín D

Podle studií bylo dokázáno, že ženy se správnou hladinou vitamínu D v těle mají větší možnost na otěhotnění, a to dokonce i po umělém oplodnění. Pokud totiž vaše hladina vitamínu D nebude dostatečná, může sice dojít k oplodnění vajíčka, to se však správně neuhnízdí v děloze.

Dokonce vylo zjištěno, že ženy s dostatečnou hladinou vitamínu D mají mnohem kvalitněji oplodněná embrya. Hladina tohoto vitamínu by se měla pohybovat mezi 30 až 80 ng/ml.

Kyselina listová jako hlavní pomocník

Možná tím nejdůležitějším doplňkem stravy, který by neměl chybět u žen plánující těhotenství, je kyselina listová. Ta pomáhá nejen s hladkým průběhem oplodnění, ale také v prvních dnech vývoje embrya.

Je dokázáno, že ženy s dostatečnou hladinou kyseliny listové v těle mají ukázkový plod se správným vývojem a také pohodové těhotenství. Kyselinu listovou můžete získat například ze špenátu nebo jiné listové zeleniny, pro její dostatečné doplnění pro vás však bude jednodušší pořídit si ji v lékárně jako doplněk stravy.

Sportem ku zdraví?

Se sportovní aktivitou je to na pováženou. Někteří lékaři doporučují aktivní styl života i v případě snažení se o miminko, jiní jsou více obezřetní. Jak to tedy je? Nutno říct, že sportovní aktivita v lehké formě vašemu tělu jen prospěje. Rychlochůze, klasické cvičení nebo lehké posilování nebo dokonce jóga vám mohou jen pomoci se zvýšením možností na početí.

Naopak extrémní sportovní aktivity, těžké posilovací cviky nebo velké přetížení organismu vám mohou snížit možnosti otěhotnění. Například v případě, že se váš organismus na hodinu heatu až moc přehřívá a vy již budete v prvních dnech těhotenství, pak může v krajních situacích dojít až k poškození plodu a následnému potratu.

Zdroj foto: www.freepik.com

Autor

Komentáře k článku