Jarní výživa pro ženy! Dopřejte pohlavním orgánům vitamíny a chuť do života

0

To, že je žena velmi ovlivňovaná hormonální hladinou, je fakt, na který narážíme každý den. Cítíte se po dlouhé zimě bez života, bez energie a bez imunity? Možná je problém ve vašem pohlavním systému, ze kterého se odráží celková kondice těla. Dopřejte vaší děloze a pohlavním orgánům jarní vzpruhu a dodejte tělu dostatek vitamínů a minerálů.

Zima byla dlouhá

Taky cítíte, že už je opravdu čas na jaro? Zima je dlouhá, navíc bylo letos rekordně málo slunečního svitu. Není pak divu, že je celá populace bez energie, vitamínů a elánu do života. Na ženách se dlouhé zimní období může podepsat také ve formě rozházeného menstruačního cyklu, velké vyčerpanosti a špatné nálady. To vše vede k nechuti k milování. Jak přirozeně zvýšit libido a zase získat svou posvátnou energii a chuť do života?

Síla pánevního dna

Možná jste už slyšela o důležitosti ženského pánevního dna. Právě v této oblasti je totiž mnohé zakončení nervových systémů, zejména v kostrči a oblasti pánevního dna. Spolu s cykličností, kterou žena prochází každý měsíc, je zřejmé, že oblast dělohy a reprodukčních orgánů je velmi důležitá pro celkovou kondici ženy. Nepodceňujte ji a dejte si záležet na jarním detoxu toto oblasti.

Oblíbené napářky

Ženské napářky se těší oblíbenosti především v posledních letech, tato technika uvolnění pánevního dna a prohřátí pohlavních orgánů je však stará jako již stovky let. V posledních letech se napářka začala nejdříve používat jako příprava k porodu, horký vzduch z bylinné směsi totiž umí krásně zjemnit tkáň v porodních cestách. Brzy se však napářka začala používat i ve formě směsí pro bezbolestnou menstruaci nebo jen podpoření cyklu.

Na internetu nebo v bylinných lékárnách můžete vybrat různé bylinné směsi, pro jarní detox a výživu vám jistě jednu ze směsí doporučí. Pak jen stačí směs zalít horkou vodou do hrnce, který postavíte do záchodové mísy. Sedněte si na toaletu, zabalte se do deky a užívejte si klid a relaxaci ve formě teplé páry a prohřátí celého těla zevnitř.

Čaje jsou nejlepší detoxikací

Pokud chcete vaší děloze dodat potřebné vitamíny a minerály, můžete zvolit formu čajů. Bylinky, které jsou vhodné pro zdravý cyklus a libido, se míchají do čajových směsí nebo je můžete koupit každou zvlášť. Jeden šálek dobrého čaje za den vám během měsíce celý cyklus krásně uvolní, a vy se budete cítit mnohem lépe. Bez menstruačních bolestí, bez stresu a zatnutí pánevního dna.

Bylinky pro ženské zdraví:

  • Kontryhel a maliník — dvě byliny, které jsou pro ženu asi nejdůležitější. Pomáhají s prokrvením dělohy, s pravidelným cyklem a bezbolestným premenstruačním obdobím.
  • Kopřiva — čaj z kopřivy je nejlepší možnou variantou detoxikace, umí čistit krev a působí také jako afrodiziakum.
  • Fialka — ta vaší yoni dodá velké množství železa, vápníku, vitamínu A a C. Působí dobře pro zdravé libido a navodí opět chuť k milování, probudí ve vás jaro.
  • Hluchavka bílá — další bylina, která by v zásuvce s doplňky stravy neměla chybět žádné zdravé ženě. Je brána jako jedna z nejléčivějších bylin pro pohlavní orgány. Pomůže posílit dělohu, napraví pravidelnost menstruačnímu cyklu a vaše tělo bude opět plné života a čisté.

Na jaře zařaďte macu

Jarní období je vhodné pro doplnění přírodního afrodiziaka ve formě macy peruánské. Tato zázračná superpotravina, která roste v Andách a připomíná ředkev, dodá vašemu tělu celou sortu potřebných minerálů a vitamínů ke správnému fungování ženského těla. Je prospěšná také pro pány, a tak můžete zařadit macu do denního jídelníčku i vašemu partnerovi.

Podpoříte tak váš sexuální apetit a vaše pohlavní orgány budou opět plné života, síly, elánu a vzrušení.

Zdroj foto: www.freepik.com

Autor

Komentáře k článku