Jak vyvolat porod

0

Připadáte si jak vyvržený vorvaň, břicho máte obrovské, nohy oteklé a porod pořád ne a ne přijít? Všechny věci do porodnice máte po ruce a pořád ne a ne. Špatně se vám spí, a vy přemýšlíte, jak to urychlit, aby miminko bylo ne ve vás, ale vedle vás. Buďte opatrné, protože vše má svůj důvod.

 

Hamiltonův hmat aneb porod rukou lékaře 

Tento odborný zákrok, lékař provádí tak, že při vaginálním vyšetření uvolní dolní část plodových obalů naléhajících na pánevní vchod. Tím se uvolní látky, jež mohou pomoci vyvolat děložní činnost. Pro těhotnou ženu může být tento zákrok dost nepříjemný a jeho efekt je sporný, takže se od něj v poslední době spíš upouští. Hrozí při něm totiž infekce dělohy a zvýšené riziko protržení vaku blan. Co byste měly vědět – tento hmat lze provést pouze se souhlasem nastávající maminky.

 

Co neuškodí, nicméně nezaručuje úspěch

Horká lázeň – tato aromatická koupel, při které může voda dosahovat až 40°C pro vás bude vlemi příjemná a pro zvláštní účinky můžete kroužit telpou vodou přímo nad bříškem. Do koupele přidáte pět lžic mléka a 4 kapky 100% éterického oleje z levandule.

 

Fyzická námaha – Zde všeho s mírou, můžete dělat jednoduché věci jako např. Mytí nádobí, či utírání prachu a to vše spíše v předklonu. Nelézt na židli a utírat skříně, či sundávat záclony.

 

Nechráněný pohlavní styk – hormon prostaglandiny, který obsahuje mužské sperma, napomáhá ke zrání děložního hrdla. Tyto hormony obsahují i tablet, které jsou podávány lékaři při vyvolání porodu. Pokud je sexuální akt mamince příjemný, je to velmi příjemná a bezpečná cesta, jak vyvolat porod.

 

 

Autor

Komentáře k článku